Valentino Rossi není frustrovaný, že nedosáhl na vítězství

Valentino Rossi trvá na tom, že to nemá smysl být ze druhého místa zklamaný, věří, že by mohl letos i zvítězit.

Valentino Rossi a Marc Marquez si během závěrečných kol několikrát vyměnili pořadí na vedoucí pozici, což přineslo pořádné vzrušení.

Nakonec to byl Marc Marquez, kdo protnul cílovou pásku jako první. Přesto byl Rossi v eufórii z toho, že dokázal bojovat do poslední chvíle o vedoucí příčky, a že dokázal závod dokončit na druhém místě. Připomeňme, že za poslední tři roky se podařilo Rossimu vyhrát pouze v jednom závodě.

Valentino Rossi má další primát. Již ve 262 závodech GP bodoval. Druhý je Capirossi (261) a třetí Barros (207).

„Byl to velký souboj a velice zajímavý závod,“ dodává Rossi. „Moc se mi to líbilo.“

„Startoval jsem až ze čtvrté řady. Podařilo se nám opravdu dobře nastavit motocykl, což mi umožnilo bojovat s těmi nejlepšími.

„Byla tu možnost vyhrát, ale on byl dnes lepší než já, zasloužil si to.“

„Druhé místo je každopádně skvělý výsledek na začátek sezony. Jsem velice šťastný a spokojený.

MotoGP: Dramatický závod nakonec ukončil vítězně Márquez

Rossi se ještě vrátil k průběhu závodu, k čemuž dodal. „Ze začátku jsem jel více na jistotu, ale ke konci závodu, když jsme se trochu vzdálili Danimu a Alvarovi, rozhodl jsem se trochu zariskovat.“