Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Valentino Rossi měl pozitivní test na koronavirus. Bude tedy muset vynechat závod v Aragonii, který se jede tento týden a je poměrně dost pravděpodobné, že nepojede ani příští týden.

Valentino Rossi dnes prostřednictvím sociálních sítí informoval, že měl pozitivní test na koronavirus.

Následně pak Rossiho tým vydal informace o tom, že Rossi po závodě v Le Mans odjel domů do Tavullie, kde se v úterý podrobil pravidelnému testu PCR. Výsledek testu byl negativní a jezdec se cítil v plné formě. Nicméně dnes se probudil se zvýšenou teplotou a celkově se necítil moc dobře, proto kontaktoval lékaře. Jezdec následně podstoupil dva testy. První rychlý test byl negativní. Standardní PCR test už ovšem vyšel pozitivně.

Jorge Martin měl pozitivní test na koronavirus

Jorge Martin měl pozitivní test na koronavirus

Rossi tedy vzhledem k pozitivnímu testu na koronavirus bude muset vynechat GP Aragonie a pravděpodobně i následující závod, který se pojede na témže okruhu o týden později.

Dle informací týmu nebyl Rossi od nedělního večera v kontaktu s nikým, kdo se má o tomto víkendu zúčastnit GP Aragonie.

Rossi je prvním jezdcem kategorie MotoGP, který má potvrzenou nákazu koronavirem, nicméně zdaleka se nejedná o první případ v paddocku. Například minulý týden skončili kvůli koronaviru v karanténě i někteří jiní členové Yamahy, tehdy se ovšem nejednalo o jezdce. Dále měl koronavirus například i jezdec Moto2 Jorge Martin.

Foto: Václav Duška Jr.


25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.