9
Fotogalerie

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Valentino Rossi měl pozitivní test na koronavirus. Bude tedy muset vynechat závod v Aragonii, který se jede tento týden a je poměrně dost pravděpodobné, že nepojede ani příští týden.

Valentino Rossi dnes prostřednictvím sociálních sítí informoval, že měl pozitivní test na koronavirus.

Následně pak Rossiho tým vydal informace o tom, že Rossi po závodě v Le Mans odjel domů do Tavullie, kde se v úterý podrobil pravidelnému testu PCR. Výsledek testu byl negativní a jezdec se cítil v plné formě. Nicméně dnes se probudil se zvýšenou teplotou a celkově se necítil moc dobře, proto kontaktoval lékaře. Jezdec následně podstoupil dva testy. První rychlý test byl negativní. Standardní PCR test už ovšem vyšel pozitivně.

Rossi tedy vzhledem k pozitivnímu testu na koronavirus bude muset vynechat GP Aragonie a pravděpodobně i následující závod, který se pojede na témže okruhu o týden později.

Dle informací týmu nebyl Rossi od nedělního večera v kontaktu s nikým, kdo se má o tomto víkendu zúčastnit GP Aragonie.

Rossi je prvním jezdcem kategorie MotoGP, který má potvrzenou nákazu koronavirem, nicméně zdaleka se nejedná o první případ v paddocku. Například minulý týden skončili kvůli koronaviru v karanténě i někteří jiní členové Yamahy, tehdy se ovšem nejednalo o jezdce. Dále měl koronavirus například i jezdec Moto2 Jorge Martin.

Foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud