Valentino Rossi si na dráze v Jerezu věří

V minulém roce byl v testu na jihu Španělska nejrychlejší.
Úřadující mistr světa královské kubatury Valentino Rossi jede na jih Španělska s přesvědčením, že se mu v Jerezu podaří ukončit předsezonní přípravu na co možná nejlepší pozici.

Italský jezdec si loni v posledním listopadovém testu v Jerezu připsal na konto nejrychlejší čas na kolo, ale tehdy byl po operaci Casey Stoner a testu se nezúčastnil. Právě Australan letos dominuje ve výsledkových listinách předsezonních testů a poslední den v Kataru dokonce všem ujel o jednu sekundu.

Rossimu se letos ještě nepodařili ukončit test na první pozici, ale třicetiletý jezdec tovární Fiat Yamahy podává vyrovnané výkony a neztrácí naději na dobrý výsledek. Ital věří, že v Jerezu bude o víkendu se svou Yamahou mnohem konkurenceschopnější.

„Očekávám, že v Jerezu budu velmi rychlý, protože jsem tam byl rychlý v minulém roce a ve skutečnosti celkově nejrychlejší,“ uvedl Valentino Rossi pro Motorcycle News. „Motocykl je jiný ve srovnání s tím, co testoval v listopadu a v Jerezu je hodně těsných zatáček, takže to bude zajímavé, protože jsme hodně pracovali na zrychlení ve výjezdu z pomalých zatáček. Je to poslední test a musíme si ověřit všechna nastavení a být připraveni na první závod v Kataru.“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz