Valentino Rossi věří v brzké uzdravení Daniho Pedrosy

Španělský jezdec Repsol Hondy vynechá poslední test v Jerezu.
Úřadující mistr světa v královské kubatuře světového šampionátu závodů silničních motocyklů Valentino Rossi věří, že jeho španělský soupeř Dani Pedrosa se stačí uzdravit natolik, aby příští měsíc v Kataru mohl zahájit sezonu 2009 spolu s ostatními sedmnácti jezdci MotoGP.

Jezdec Repsol Hondy v posledním testu na okruhu Losail v Kataru havaroval a přivodil si zranění levé ruky a kolena. To si vyžádalo okamžitou operaci během níž Pedrosovi titanovým šroubem zpevnili zlomenou kost v levé ruce a na zraněné koleno aplikovali kožní štěp.

Celé čtyři týdny nemůže Pedrosa hýbat nohou takže nejen, že zmešká poslední test v Jerezu (28.-29. března), ale dostává se do časové tísně před samotným prvním závodem, který se jede v Kataru dvanáctého dubna.

Dani Pedrosa si ovšem nepřipouští, že by případně mohl zmeškat úvodní závod sezony a je v této věci optimistický, i když jen deset dní před termínem katarské Grand Prix bude po čtyřech týdnech schopen poprvé pohybovat kolenem.

Valentino Rossi věří, že se Danimu Pedrosovi nakonec podaří překonat všechny zdravotní potíže a bude v dobré fyzické kondici na startovním roštu pouštního závodního okruhu, když řekl: „Dani je v obtížné situaci, protože právě teď není další zranění moc dobré.“

„Myslím si, že může být klidný. Před prvním závodem má ještě nějaký čas a doufám, že přijede v dobré formě, když se vrátíme do Kataru.“


10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz