Včerejší předsevzetí se nepodařilo naplnit, Lukáš skončil v kvalifikaci na 18. místě

Po včerejším tréninku bylo cílem zrychlit v dnešním programu o 1 vteřinu, bohužel se to přes veškerou snahu nepodařilo. Pro dopolední trénink jsme změnili geometrii se záměrem zlepšit poslední úsek trati, ale toto nastavení Lukášovi nesedlo, protože se mu motocykl hůře ovládal v zatáčkách. V kvalifikaci jsme tak provedli kompromis mezi včerejším a dopoledním nastavením, ale ani s tímto Lukáš nezrychlil a tak na všech třech nastaveních zaznamenal velmi podobné časy. Zítra tedy plně využijeme ranní warm-up, abychom se co nejlépe připravili na závod, ve kterém bychom se chtěli co nejvíce přiblížit první desítce.

Lukáš Pešek / 18. místo / 1’42,659 / + 2,063:

„Nejlépe se mi jelo včera. Dnes, když se změnilo cokoliv na motorce, pořád jsem jel v podstatě stejně a nedokázal jsem zrychlit. Nevím, čím to je, a doufám, že zítra to bude jiné, protože kvalifikace byla opravdu katastrofální. Včera se mi jelo dobře, cítil jsem, že mi měsíční pauza pomohla, ale dnes je to velmi špatné. Na motorce prozatím nic měnit nebudeme, protože nevím, jakých směrem se vydat a uvidíme, jak se budu cítit v zítřejším warm-upu a co tam případně dokážeme ještě změnit, protože jsem dnes určitě nevyužil motorku na maximum. Když se zítra vše vrátí do normálu, tak si myslím, že kolem desítky lze v závodu jet, předpokládám, že se pojede ve skupinách.“

Daniel M. Epp – majitel týmu:

„Dnes to byl pro Lukáše nepovedený den, nemohl se vůbec dostat do správného tempa a tím pádem mu ani změny v nastavení nemohly příliš pomoci. Lukáš je ale zkušený závodník a ví, že se rozhoduje až v závodu. Věřím tedy, že i z 18. místa na startu lze bojovat o 10. místo v cíli.“