Ve čtvrtek byl v Assenu nejrychlejší Andrea Iannone

Nejlepší čas prvního volného tréninku Moto2 před Tourist Trophy Holandska zajel Andrea Iannone před Tonim Eliasem a Ratthaparkem Wilairotem.

Jezdci Moto2 bojovali o první místo v průběhu celého tréninku a ve svůj prospěch rozhodl Andrea Iannone až na konci. Se ztrátou dvou desetin sekundy obsadil druhé místo vedoucí jezdec šampionátu Toni Elias.

Překvapivě vysoko byl třetí nejrychlejší jezdec Ratthapark Wilairot, následován dalším jezdcem z čela tabulky šampionátu Shoyem Tomizawou. Vítěz posledního závodu v Silverstonu Jules Cluzel skončil po pádu na pátém místě.

Dařilo se Karlu Abrahamovi, český jezdec týmu Cardion AB obsadil osmou příčku. Lukáš Pešek ze stáje Matteoni Česká pojišťovna skončil dvacátý. Po vynechané GP Velké Británie se na svůj stroj vrátil Alex de Angelis, ve výsledkové listině mu patří 25. místo.

TT Holandska - Moto2, 1. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 1'39.573  
2 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'39.795 0.222 
3 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 1'40.172 0.599 
4 Shoya TOMIZAWA Technomag-CIP Suter 1'40.218 0.645 
5 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 1'40.307 0.734 
6 Claudio CORTI Forward Racing Suter 1'40.421 0.848 
7 Alex DEBON Aeroport de Castello - Ajo FTR 1'40.538 0.965 
8 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing FTR 1'40.573 1.000 
9 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 1'40.574 1.001 
10 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'40.578 1.005 
11 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 1'40.599 1.026 
12 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 1'40.606 1.033 
13 Fonsi NIETO Holiday Gym G22 Moriwaki 1'40.606 1.033 
14 Julian SIMON Mapfre Aspar Team Suter 1'40.626 1.053 
15 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 1'40.710 1.137 
16 Mattia PASINI JIR Moto2 Motobi 1'40.850 1.277 
17 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team Suter 1'40.854 1.281 
18 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 1'40.973 1.400 
19 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 1'41.028 1.455 
20 Lukáš PEŠEK Matteoni CP Racing Moriwaki 1'41.043 1.470 
21 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 1'41.069 1.496 
22 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 1'41.180 1.607 
23 Axel PONS Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'41.190 1.617 
24 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 1'41.208 1.635 
25 Alex DE ANGELIS RSM Team Scot Force GP210 1'41.227 1.654 
26 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 1'41.239 1.666 
27 Arne TODE Racing Team Germany Suter 1'41.240 1.667 
28 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 1'41.286 1.713 
29 Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'41.411 1.838 
30 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 1'41.581 2.008 
31 Xavier SIMEON Holiday Gym G22 Moriwaki 1'41.589 2.016 
32 Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 1'41.673 2.100 
33 Niccolo CANEPA RSM Team Scot Force GP210 1'41.772 2.199 
34 Vladimir IVANOV Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'41.776 2.203 
35 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 1'41.823 2.250 
36 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'42.456 2.883 
37 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 1'42.607 3.034 
38 Vladimir LEONOV Vector Kiefer Racing Suter 1'42.648 3.075 
39 Bernat MARTINEZ Maquinza-SAG Team Bimota 1'42.920 3.347 
40 Mashel AL NAIMI Blusens-STX BQR-Moto2 1'43.260 3.687 
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
22. října | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
22. října | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00