Ve čtvrtek byl v Sepangu nejrychlejší Valentino Rossi

Druhý den testu v Malajsii už byl parketou pro všech sedmnáct jezdců královské kubatury MotoGP, kteří po dlouhé zimní přestávce dostali příležitost si poprvé vyzkoušet své závodní prototypy.

Ve čtvrtek byl nejrychlejším jezdcem Valentino Rossi, který spolu s týmem Fiat Yamahy ráno oficiálně představil projekt tovární Yamahy MotoGP. Později bylo vidět, že si s novou M1 velmi dobře rozumí, když poprvé od Valencie usedl do sedla Yamahy a zajel nejlepší čas na kolo.

Casey Stonerovi na tovární Ducati dnes patřil se ztrátou téměř půl sekundy druhý čas dne. Australan si Desmosedici GP10 vyzkoušel v celkem dvaačtyřiceti kolech a v průběhu dne testoval různé přední vidlice a aerodynamické prvky, které už použili v posledních čtyřech závodech sezony 2009.

Pro třetí čas na kolo si ve čtvrtek zajel Colin Edwards z Monster Tech 3, jemuž YZR-M1 viditelně sedla a byl také posledním jezdcem, který se dnes svým časem dostal pod hranici dvou minut a dvou sekund.

Loris Capirossi z tovární Rizla Suzuki byl vůbec prvním jezdcem, který dnes vyjel na dráhu. Od devíti hodin místního času se intenzivně pustil do testování prototypu GSV-R a výsledkem bylo čtvrté místo. Ital zajel celkem osmapadesát kol a testoval hlavně podvozky, protože nový motor bude k dispozici až v druhém testu koncem února.

Jorge Lorenzo si až v předposledním kole z celkového počtu sedmapadesáti zajel pro pátý čas dne a na svého týmového kolegu ztratil 0,754 sekundy.

Repsol Honda testuje v Sepangu svůj nový motocykl s drobnými změnami na podvozku, který naposledy použili během pozávodního testu ve Valencii. S novým motorem s delší životností a novou elektronikou zajel Andrea Dovizioso šestý a Dani Pedrosa osmý čas na kolo.

Nicky Hayden s tovární Ducati rozdělil časem na kolo 2:02,792 sekundy dvojici Repsol Hondy a umístil se na sedmém místě. Mika Kallio na satelitní GP10 poprvé vyzkoušel přednosti nového stroje a po sedmdesáti kolech si udržel postavení v první desítce, když zajel devátý čas.

Z nováčků byl ve čtvrtek nejrychlejší Héctor Barberá se strojem Ducati Aspar. Celkem dnes zajel devětapadesát kol s nejlepším časem 2:03,030 sekundy a uzavřel tak první desítku výsledkové listiny druhého dne oficiálního testu v Malajsii.

V pátek pátého února proběhne závěrečný den třídenního testu na okruhu v Sepangu.