Ve čtvrtek se Stoner zaměřil hlavně na pneumatiky

Casey Stoner ani v Kataru zatím neprorazil do čela výsledkové listiny, ale stále si drží pozici druhého muže. Nicky Hayden řešil problémy s měkkou směsí pneumatik a první den testu uzavřel na osmé příčce.

„Dnes jsme vyzkoušeli několik řešení nastavení, ale hlavní pozornost byla zaměřena na pneumatiky,“ uvedl Casey Stoner. „Použil jsem pro třicet kol stejnou sadu a ke konci na nich zajel některé z mých nejlepších časů na kolo, takže jsme spokojeni.“

„Také jsme zapracovali na vyvážení stroje, protože zdejší podmínky jsou v mnohém odlišné od těch v Malajsii a mám raději motocykl, který je víc tužší. Zatím je to dobré,“ řekl k čtvrtečnímu testu Casey Stoner.

Nicky Hayden ke svému výkonu uvedl: „V první polovině testu se celkem dařilo, pak se to z nějakého důvodu zaseklo. Celkově mám z motocyklu dobrý pocit, ale byl bych mnohem radši blíže chlapům na předních příčkách.“

„Největší problém je v tom, že zatím nedokážeme vytěžit maximum z měkké směsi pneumatiky. Vypadá to, že ji nedokážeme využít na maximum při správné teplotě, takže musím nadále používat tvrdší směsi. Stalo se to už v Malajsii a s tím samým jsme teď zápolili znovu a na zcela rozdílném okruhu, takže bude důležité zjistit příčinu,“ řekl závěrem dnes osmý Hayden.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz