Ve Valencii dnes jezdci a týmy zahájí přípravu na rok 2010

Testovat budou jak motocykly MotoGP tak 600ccm Moto2.
Klepněte pro větší obrázekNa závodním okruhu ve španělské Valencii včera jezdci a týmy světového seriálu závodů mistrovství světa jednu sezonu ukončili, aby hned v pondělí zahájili přípravu na tu další. Okruh Ricardo Torma je již tradičně místem prvního testu, kde týmy přivítají své nové posily pro sezonu 2010.

Očekává se, že v následujících třech dnech bude testovat celkem sedmnáct jezdců královské kubatury. Pondělní test odstartuje v jednu hodinu odpoledne. V úterý a ve středu pak mají jezdci a jejich týmy k dispozici celý den.

Vzhledem k omezeným možnostem testování je pro každého velmi důležité, aby si nový prototyp pro rok 2010 vyzkoušel už nyní, protože jedině tak získají technici požadované informace přímo od samotných jezdců a v jejím duchu tak můžou pokračovat na změnách během zimní přestávky.

Z toho důvodu si první zkušenost s novým motocyklem neodpustí ani čtveřice letos nejrychlejších jezdců v podobě dua Fiat Yamahy Valentina Rossiho a Jorge Lorenza, jezdce tovární stáje Hondy Daniho Pedrosy a Casey Stonera v barvách italské Ducati.

První zkušenost v sedlech motocyklů MotoGP také čeká dnes již bývalé jezdce čtvrtlitrové kubatury. Mistr světa třídy 250ccm Hiroshi Aoyama nastoupí k novému týmu královské kubatury, který zatím používá název Paddock GP Team. Mistr světa z roku 2008 Marco Simoncelli zahájí spolupráci s Gresiniho týmem, Álvaro Bautista poprvé vyzkouší tovární Suzuki a Héctor Barberá premiérově vystoupí spolu s týmem Aspar Ducati.

Tým Tech 3 Yamaha v minulém roce tento test vynechal, ale letos ve Valencii zůstávají a ve svých řadách přivítají novou posilu v podobě Bena Spiese, který ve včerejší Velké ceně svým skvělým výkonem zajistil Colinu Edwardsovi páté místo v šampionátu.

Marco Melandri včera naposledy závodil s Kawasaki a po dvou letech se vrací zpátky do týmu San Carlo Honda Gresini, kde bude tvořit jezdeckou dvojici s nováčkem a krajanem Marcem Simoncellim. Aleix Espargaro v boxech Pramacu zůstává a v roce 2010 bude týmovým kolegou Mika Kallia.

Na pětikilometrové dráze ve Valencii nebudou tento týden testovat pouze motocykly MotoGP, ale rovněž závodní stroje nové třídy Moto2. V barvách Stop and Go – FTR to bude Ratthapark Wilairot, Héctor Faubel a Scott Redding, dále Shogo Moriwaki s týmem Gresini Moto2 – Moriwaki, Axel Pons na stroji Pons Racing Pepe World – Pons Kalex a Joan Olive s Kenny Noyesem v týmu Promaracing – Promo – Harris.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz