Ve warm-upu 125ccm nejrychlejší Rabat, Kornfeil osmý!

V Německu prší. První zahřívací trénink odstartovali jezdci 125ccm kubatury a nejrychlejším jezdcem na mokré dráze Sachsenringu byl Esteve Rabat z Blusens STX, Český jezdec Jakub Kornfeil měl na mokru skvělý osmý čas.

Závodní okruh Sachsenring – Německo

Počasí: déšť
Teplota: 15°C
Teplota povrchu: 19°C
Vlhkost: 90%

GP Německa - 125ccm, warm-up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Esteve RABAT SPA Blusens-STX Aprilia 1'40.768
2 Sandro CORTESE GER Avant Mitsubishi Ajo Derbi 1'41.559 0.791
3 Bradley SMITH GBR Bancaja Aspar Team Aprilia 1'41.949 1.181
4 Pol ESPARGARO SPA Tuenti Racing Derbi 1'42.143 1.375
5 Sturla FAGERHAUG NOR AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 1'42.245 1.477
6 Jonas FOLGER GER Ongetta Team Aprilia 1'42.267 1.499
7 Marcel SCHROTTER GER Interwetten Honda 125 Honda 1'42.367 1.599
8 Jakub KORNFEIL CZE Racing Team Germany Aprilia 1'42.416 1.648
9 Tomoyoshi KOYAMA JPN Racing Team Germany Aprilia 1'43.009 2.241
10 Marc MARQUEZ SPA Red Bull Ajo Motorsport Derbi 1'43.083 2.315
11 Simone GROTZKYJ ITA Fontana Racing Aprilia 1'43.589 2.821
12 Randy KRUMMENACHER SWI Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 1'43.785 3.017
13 Luca MARCONI ITA Ongetta Team Aprilia 1'44.325 3.557
14 Alexis MASBOU FRA Ongetta Team Aprilia 1'44.330 3.562
15 Jasper IWEMA NED CBC Corse Aprilia 1'44.458 3.690
16 Johann ZARCO FRA WTR San Marino Team Aprilia 1'44.722 3.954
17 Daniel KARTHEININGER GER Freudenberg Racing Team KTM 1'44.869 4.101
18 Marvin FRITZ GER LHF Project Racing Honda 1'44.909 4.141
19 Toni FINSTERBUSCH GER Freudenberg Racing Team KTM 1'45.022 4.254
20 Luis SALOM SPA Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 1'45.082 4.314
21 Efren VAZQUEZ SPA Tuenti Racing Derbi 1'45.669 4.901
22 Michael VAN DER MARK NED Lambretta Reparto Corse Lambretta 1'45.964 5.196
23 Danny WEBB GBR Andalucia Cajasol Aprilia 1'46.154 5.386
24 Zulfahmi KHAIRUDDIN MAL AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 1'46.317 5.549
25 Adrian MARTIN SPA Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 1'46.369 5.601
26 Louis ROSSI FRA CBC Corse Aprilia 1'46.679 5.911
27 Lorenzo SAVADORI ITA Matteoni CP Racing Aprilia 1'47.155 6.387
28 Alberto MONCAYO SPA Andalucia Cajasol Aprilia 1'48.638 7.870
29 Marco RAVAIOLI ITA Lambretta Reparto Corse Lambretta 1'50.358 9.590
30 Kevin HANUS GER Thomas Sabo Team Hanusch Honda 1'51.446 10.678
31 Eric HUBSCH GER Team Sachsenring Aprilia 1'54.537 13.769
7:32 | Přerušení bylo krátké, už se opět jede.
7:30 | Po několika pádech byl trénink Moto2 přerušen kvůli stavu dráhy. Je potřeba vyčistit.
6:00 | Fenatiho velký pád: odkaz
3:09 | Gardnerův pád: odkaz
1:46 | Pád Bulegy a Caneta: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00