Vedení HRC bude jednat s Pedrosou o prodloužení smlouvy

Honda popřela, že by dříve kontaktovala Jorge Lorenza.
Vedení HRC plánuje po Velké ceně Nizozemí v Assenu zahájit jednání s Danim Pedrosou ohledně jeho smlouvy pro rok 2010. Španělský jezdec spojil svou kariéru ve světovém šampionátu se značkou Honda a v roce 2006 přestoupil z čtvrtlitrové kubatury do jejich továrního týmu.

V tomto roce ovšem Španěl velmi ostře kritizoval HRC, když vyjádřil svou nespokojenost s výkonem letošního modelu Hondy RC212V. To ale nemá vliv na to, že šéf Hondy Shuhei Nakamoto je jeho velkým zastáncem a chce s ním jednat o prodloužení smlouvy.

Nakamoto připustil, že letošní RC212V není jednoduše na takové úrovni, aby s ní Pedrosa dokázal vyhrávat závody a kritická slova obou jezdců továrního týmu Pedrosy a Doviziosa chápe.

Na druhou stranu Honda popřela spekulace o tom, že by nějakým způsobem kontaktovala Jorge Lorenza z Fiat Yamahy a hovořila s ním o jeho možném přestupu do továrního týmu Hondy.

„Zatím jsme s Danim nemluvili,“ řekl Nakamoto. „Ale jsme spokojení s naši současnou jezdeckou sestavou a po Assenu začneme jednat s Danim.“

Značka Honda Pedrosu provází po celou jeho kariéru a pro japonského výrobce získal tento španělský jezdec celkem tři tituly v třídách do 125ccm a 250ccm. Po přechodu do královské kubatury se ovšem nikdy nedokázal dostat do pozice, kde by o titul vážně bojoval.

Před domácí Velkou cenou Katalánska se Dani Pedrosa snaží rychle doléčit zranění natrženého svalu v oblasti třísel, které si během tréninku způsobil v italském Mugellu. Výsledek závodu v Itálii, ale pro Pedrosu nebyl vůbec příznivý, protože spadnul a nezískal tak ani jeden bod.

V současné době je v průběžném hodnocení Pedrosa čtvrtý, jediný bod před týmovým kolegou Doviziosem a na vedoucího Casey Stonera ztrácí třiatřicet bodů.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.