Vedení HRC bude jednat s Pedrosou o prodloužení smlouvy

Honda popřela, že by dříve kontaktovala Jorge Lorenza.
Vedení HRC plánuje po Velké ceně Nizozemí v Assenu zahájit jednání s Danim Pedrosou ohledně jeho smlouvy pro rok 2010. Španělský jezdec spojil svou kariéru ve světovém šampionátu se značkou Honda a v roce 2006 přestoupil z čtvrtlitrové kubatury do jejich továrního týmu.

V tomto roce ovšem Španěl velmi ostře kritizoval HRC, když vyjádřil svou nespokojenost s výkonem letošního modelu Hondy RC212V. To ale nemá vliv na to, že šéf Hondy Shuhei Nakamoto je jeho velkým zastáncem a chce s ním jednat o prodloužení smlouvy.

Nakamoto připustil, že letošní RC212V není jednoduše na takové úrovni, aby s ní Pedrosa dokázal vyhrávat závody a kritická slova obou jezdců továrního týmu Pedrosy a Doviziosa chápe.

Na druhou stranu Honda popřela spekulace o tom, že by nějakým způsobem kontaktovala Jorge Lorenza z Fiat Yamahy a hovořila s ním o jeho možném přestupu do továrního týmu Hondy.

„Zatím jsme s Danim nemluvili,“ řekl Nakamoto. „Ale jsme spokojení s naši současnou jezdeckou sestavou a po Assenu začneme jednat s Danim.“

Značka Honda Pedrosu provází po celou jeho kariéru a pro japonského výrobce získal tento španělský jezdec celkem tři tituly v třídách do 125ccm a 250ccm. Po přechodu do královské kubatury se ovšem nikdy nedokázal dostat do pozice, kde by o titul vážně bojoval.

Před domácí Velkou cenou Katalánska se Dani Pedrosa snaží rychle doléčit zranění natrženého svalu v oblasti třísel, které si během tréninku způsobil v italském Mugellu. Výsledek závodu v Itálii, ale pro Pedrosu nebyl vůbec příznivý, protože spadnul a nezískal tak ani jeden bod.

V současné době je v průběžném hodnocení Pedrosa čtvrtý, jediný bod před týmovým kolegou Doviziosem a na vedoucího Casey Stonera ztrácí třiatřicet bodů.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz