Vedení HRC vyvrací spekulace o možném konci Lorenzovy kariéry

Během Grand Prix Německa se objevily spekulace, že Jorge Lorenzo uvažuje o ukončení kariéry. Vedení HRC tyto spekulace vyvrací.
Vedení HRC vyvrací spekulace o možném konci Lorenzovy kariéry

Servery jako GPOne.com a gazetta.it před týdnem publikovaly články, v nichž se spekuluje o tom, že by Jorge Lorenzo mohl ukončit kariéru. Pravdou je, že jezdce v posledních měsících trápí jedno zranění za druhým. Nyní se na Maledivách zotavuje ze zlomeniny obratle a údajně by se právě na Maledivách měl rozhodnout, co bude dělat dál. Smlouvu s týmem Repsol Honda má podepsanou až do konce roku 2020.

Lorenzo byl blízko ukončení kariéry

Lorenzo byl blízko ukončení kariéry

Už během loňského roku byl Lorenzo dle svých vlastních slov blízko ukončení kariéry, když neprodloužil smlouvu s Ducati, ale pak se domluvil s Hondou. S Hondou ovšem (zatím) nedosahuje takových výsledků, jakých by si přál a navíc bojuje se zraněními. Z těchto důvodů údajně uvažuje, že by mohl ukončit kariéru už na konci letošního roku.

Dle novějších informací, které minulý týden vydal server Marca.com, Tetsuhiro Kuwata z vedení Hondy tyto spekulace o konci Lorenzovy kariéry popřel. Sdělil, že Honda bude trvat na dodržení smlouvy a věří, že i Lorenzo bude smlouvu respektovat.

Manažer týmu Repsol Honda – Alberto Puig – dodal, že věří, že se Lorenzo po zranění obratle brzy zotaví a bude schopen závodit už na začátku srpna v Brně.

Zdroje: GPOne.com, gazetta.it, marca.com, foto: Box Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


19:45 | Fabio Quartararo a Sergio Garcia v červnu trénovali se stroji nepovolené specifikace. Oba budou muset vynechat prvních dvacet minut prvního tréninku na GP Španělska. odkaz
15:33 | Test MotoGP musel být přerušen poté, co Danilo Petrucci a Alex Márquez upadli na oleji z motocyklu Aleixe Espargara. Jezdci by měli být v pořádku. odkaz
15:29 | Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru dnes všichni jezdci testují v Jerezu a připravují se na závod, který se pojede už o tomto víkendu.
3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.