Vedení HRC závodilo v japonské Motegi

Vytrvalostní závod série NSF100 HRC Trophy.
Klepněte pro větší obrázekZávodní okruh v Motegi, kde se každoročně pořádá japonská Grand Prix mistrovství světa silničních motocyklů v úterý přivítal na osmdesát týmů a čtyři sta dvacet jezdců ve vytrvalostním závodu třídy minibike NSF100 HRC Trophy.

Velkým překvapením bylo, když jezdci na Hondách zjistili, že na dráze závodí s viceprezidentem HRC Shuhei Nakamotem a bývalými závodníky japonské značky v závodech Grand Prix Tady Okadou a Shinichi Item.

Za tým HRC tak spolu s viceprezidentem závodili oba ředitelé HRC Seiki Ishi a Tomoaki Nagayma, testovací jezdec Tady Okada, který se podílí na vývoji RC212V a bývalý jezdec Hondy Shinichi Ito.

Oba závodníci samozřejmě chtěli na dráze využít maximálního potenciálu NSF100 v barvách Repsol Hondy. Naopak všichni ředitelé byli šťastní ze zážitku v řízení stroje, na kterém mladí závodníci startují svou kariéru.

V závěru vytrvalostního závodu v Motegi obsadila skupina závodníků HRC sedmapadesáté místo z celkem osmdesáti týmů, což nebyl zase tak špatný výsledek.

V Japonsku je seriál mistrovství NSF100 HRC Trophy velmi oblíbený a jen v roce 2009 proběhlo v zemi vycházejícího slunce přes sto závodů na různých okruzích. Začínající závodníci tak mají příležitost prokázat své kvality a jednou se probojovat do světových sérií silničního závodění.

„Byla to skvělá zábava účastnit se tohoto závodu s mými kolegy a našimi profesionálními jezdci,“ řekl viceprezident HRC Shuhei Nakamoto. „Pravděpodobně jsme mohli být o něco rychlejší, ale přišli jsme si tento závod spíš užít než získat slávu!“

Dále pokračoval testovací jezdec HRC Tady Okada, když řekl: „V posledních deseti kolech jsem si hodně zabojoval s Yuki Takahashim, který tu byl dneska také, takže jsem si to opravdu užil, protože my zase nemáme tolik příležitostí si takto zabojovat s ostatními jezdci."

Bývalý závodník Hondy Shinichi Ito si závod rovněž vychutnal. „Bylo to trošku jiné závodění než normálně dělám, ale opravdu jsem si to užil. Někteří z mladších jezdců byli na strojích NSF100 skutečnými profesionály, protože jejich velikost sedí malým rozměrům motocyklu, takže byli rychlí v zatáčkách a potom je bylo těžké dohonit.“

Šampionát NSF100 HRC Trophy ale není jen výlučně japonskou záležitostí. Začínající jezdce na malých Hondách také můžeme vidět v evropských zemích jako je Belgie, Itálie, Finsko, Švédsko nebo Nizozemsko.