Velká cena Francie v číslech

Honda nezískala vítězství v MotoGP už čtrnáct závodů v řadě.
Statistický pohled na zajímavé údaje před Velkou cenou Francie v Le Mans připravil na svých stránkách motogp.com.

27 – vítězství Hiroshi Aoyamy v Jerezu bylo prvním vítězstvím Hondy v třídě 250ccm od doby, kdy v roce 2007 vyhrál závod Andrea Dovizioso v britském Donington Parku. Sedmadvacet závodů v řadě bez vítězství je pro Hondu vůbec nejdelším obdobím od doby, kdy znovu vstoupili do šampionátu čtvrtlitrů v roce 1985.

21 – Niccolo Canepa, jezdec týmu Pramac Racing oslaví den před zahájením prvních volných tréninků Velké ceny Francie své jednadvacáté narozeniny

21 – v posledních jednadvaceti závodech královské kubatury měla značka Yamaha pokaždé minimálně jednoho jezdce na stupních vítězů počínaje prvním závodem Grand Prix v Kataru 2008. Pro Yamahu to je druhá nejdelší řada pódiových umístění od doby, kdy se jejich jezdci dokázali umístit na stupních vítězů v celkem čtyřiceti závodech sezon 1989, 1990 a 1991.

14 – vítězstvím v Jerezu se stal Valentino Rossi prvním jezdcem, který dokázal zvítězit v závodu Grand Prix čtrnáct sezon v řadě.

14 – přesně čtrnáct závodů Grand Prix dělí Hondu od jejího posledního vítězství v královské kubatuře. Naposledy zvítězil Dani Pedrosa v minulém roce v závodu Velké ceny Katalánska. Tato série bez jediného vítězného závodu je pro Hondu nejhorší od doby, kdy se znovu zapojili do šampionátu v roce 1982.

13,524s – náskok s jakým zvítězil Bradley Smith ve španělské Grand Prix v Jerezu byl největší v třídě 125ccm od doby, kdy v roce 2006 zvítězil Alvaro Bautista v portugalské Velké ceně s náskokem přes patnáct sekund

8 – celkem osm různých závodních okruhů pořádalo Velkou cenu Francie. Byly to Albi, Clermont-Ferrand, Le Mans, Magny-Cours, Nogaro, Paul Ricard, Reims a Rouen.

8 – v letošních devíti Velkých cenách všech kubatur mistrovství světa bylo celkem osm různých vítězů a jen Andrea Iannone má na kontě více, jak jeden vyhraný závod

4 – slavný Le Mans je jedním ze čtyř závodních okruhů v kalendáři světového šampionátu, kde zatím značka Ducati nevyhrála závod královské kubatury. Zbývající tři jsou v americkém Indianapolisu, portugalském Estorilu a v italském Mugellu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz