Velká cena Itálie v číslech

Poprvé v historii šampionátu jsou nyní ve vedení Španělové.
Několik zajímavých statistických údajů před Velkou cenou Itálie připravil na svých stránkách motogp.com.

996 – body za dvanácté místo v Le Mans pro Nicky Haydena znamenalo to, že ve své kariéře jezdce královské kubatury již získal celkem 996 bodů. Pokud se v Mugellu umístí do dvanáctého místa, přidá se mezi šestnáct vyvolených, kteří dokázali v královské kubatuře získat 1000 bodů.

343 – nejvyšší rychlost, kterou na okruhu v Mugellu zaznamenali je 343 kilometrů v hodině. Tak rychle tam dokázal zajet s tovární Hondou Alex Barros během závodu v roce 2004.

24 – celkem čtyřiadvacet podniků mistrovství světa se odehrálo na okruhu v Mugellu a z toho celkem devatenáct v řadě od roku 1991

16 – šestnácté místo Valentina Rossiho ze závodu francouzské Grand Prix v Le Mans je vůbec prvním výsledkem, kdy skončil poslední a rovněž poprvé, kdy dokončil závod bez jediného bodu

13 – v posledních třinácti letech byl na stupních vítězů v Mugellu alespoň jeden italský jezdec královské kubatury

8 – posledních osm jezdců všech tří kubatur, kteří startovali z prvního místa na startovním roštu své postavení nedokázalo využít tak, aby v samotném závodu zvítězili. Ve skutečnosti z posledních osmi jezdců na pole position dokázali jen dva dojet na stupně vítězů. V Japonsku to byl Valentino Rossi a ve Francii Dani Pedrosa.

4 – první čtyři závody čtvrtlitrové kubatury v sezoně 2008 vyhrál pokaždé jiný jezdec. Katar Hector Barbera, Japonsko Alvaro Bautista, Španělsko Hiroshi Aoyama a Francii Marco Simoncelli. Naposledy se něco podobného stalo v roce 1999, kde zvítězili Loris Capirossi, Shinya Nakano, Valentino Rossi a Tohru Ukawa.

4 – Mugello je jedním ze čtyř okruhů, kde značka Ducati v MotoGP nikdy nezaznamenala vítězství. Zbývající tři jsou Indianapolis, Estoril a Le Mans.

3 – v minulém roce vyhráli závod v Mugellu tři italští jezdci. MotoGP Valentino Rossi, třídu do 250ccm Marco Simoncelli a třídu do 125ccm Simone Corsi. Bylo to poprvé, kdy všechny tři závody vyhráli Italové od doby, kdy se v roce 1975 jela Velká cena v Imole.

3 – poprvé v šedesátileté historii závodů Grand Prix je nyní v čele průběžného hodnocení španělský závodník. V třídě MotoGP Jorge Lorenzo, v třídě do 250ccm Alvaro Bautista a v třídě do 125ccm Julian Simon.