Velké ceny Německa, Nizozemska a Finska byly oficiálně zrušeny

FIM, Dorna a IRTA dnes oficiálně potvrdili, že GP Německa, GP Nizozemska a GP Finska se pro letošek oficiálně ruší.

V úvodu letošního roku se ještě odjel závod slabších tříd v Kataru, závod MotoGP v Kataru byl zrušen. Závod v Thajsku, Americe a Argentině jsou zatím odsunuty na podzimní termín. GP Španělska, GP Francie, GP Itálie a GP Katalánska jsou odloženy na neurčito.

Dnes Dorna Sport, FIM a IRTA oficiálně oznámili, že GP Německa. GP Nizozemska a GP Finska jsou pro letošek oficiálně zrušeny – náhradní termín tedy nebude. V rámci zrušených Grand Prix se ruší i doprovodný program – tedy FIM Enel MotoE World Cup, Northern Talent Cup a Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Další změny v kalendáři: Odkládají se i GP Itálie a GP Katalánska

Další změny v kalendáři: Odkládají se i GP Itálie a GP Katalánska

Sezóna by tedy teoreticky mohla odstartovat začátkem srpna v Brně. O osudu tohoto závodu by se mělo rozhodnout do konce května.

V tuto chvíli se hodně hovoří o možnosti, že by se mohlo začít závodit koncem července nebo začátkem srpna, ale s největší pravděpodobností by to bylo bez diváků.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz