Velké ceny Německa, Nizozemska a Finska byly oficiálně zrušeny

FIM, Dorna a IRTA dnes oficiálně potvrdili, že GP Německa, GP Nizozemska a GP Finska se pro letošek oficiálně ruší.

V úvodu letošního roku se ještě odjel závod slabších tříd v Kataru, závod MotoGP v Kataru byl zrušen. Závod v Thajsku, Americe a Argentině jsou zatím odsunuty na podzimní termín. GP Španělska, GP Francie, GP Itálie a GP Katalánska jsou odloženy na neurčito.

Dnes Dorna Sport, FIM a IRTA oficiálně oznámili, že GP Německa. GP Nizozemska a GP Finska jsou pro letošek oficiálně zrušeny – náhradní termín tedy nebude. V rámci zrušených Grand Prix se ruší i doprovodný program – tedy FIM Enel MotoE World Cup, Northern Talent Cup a Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Další změny v kalendáři: Odkládají se i GP Itálie a GP Katalánska

Další změny v kalendáři: Odkládají se i GP Itálie a GP Katalánska

Sezóna by tedy teoreticky mohla odstartovat začátkem srpna v Brně. O osudu tohoto závodu by se mělo rozhodnout do konce května.

V tuto chvíli se hodně hovoří o možnosti, že by se mohlo začít závodit koncem července nebo začátkem srpna, ale s největší pravděpodobností by to bylo bez diváků.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz