Vermeulen byl dobrý na vodě, ale Capirossimu se dnes nedařilo

Jezdci Suzuki zítra využijí prodloužený čtyřicetiminutový warm-up.
Letos je to již podruhé, co špatné počasí ovlivnilo závodní víkend. Tentokrát v japonské Motegi byli nuceni pro intenzivní déšť zrušit sobotní kvalifikaci všech tříd světového šampionátu.

Jezdci Suzuki Chris Vermeulen a Loris Capirossi tak odstartují do zítřejšího závodu dle výsledků z pátečního suchého volného tréninku, kde si vyjeli druhou řadu na startovním roštu.

„Dnes odpoledne to samozřejmě byly velmi obtížné podmínky pro všechny v šampionátu,“ uvedl Chris Vermeulen, který zítra se svou Suzuki odstartuje ze čtvrtého místa startovního roštu. „Máme smůlu, poprvé prší na poušti a teď tady v Japonsku!“

„Z osobního hlediska jsem velmi spokojený, že jsem se čtvrtým místem kvalifikoval do druhé řady. Cílem je být pokaždé v první řadě, ale nyní máme příležitost dobře odstartovat a být v čelní skupině hned od začátku závodu,“ řekl Vermeulen.

„Motocykl dobře fungoval včera na suché dráze a dnes dopoledne za deště taky nejel špatně. Ve dvou tréninkách jsme byli čtvrtí a pátí, takže se můžeme těšit na jakékoliv počasí. Doufám, že bude bez deště, protože je to pro všechny výhodnější a závod to dělá lepší.“

„Určitě do toho dáme opět maximum a cílem je tak jako vždy umístění na stupních vítězů a pokud něco takového dokážeme, bude to skvělý závodní víkend!“ uvedl den před startem Velké ceny Japonska Chris Vermeulen.

Loris Capirossi je mistrem tratě v Motegi, kde v minulosti zvítězil třikrát za sebou, ale nedostatkem času na dráze nestihl spolu se svým týmem dokončit některé problémové věci, které zjistili během prvního tréninku v pátek. Každopádně zítra mají všichni v zahřívacím tréninku k dispozici nezvykle až čtyřicet minut, takže na poslední chvíli je možné doladit to, co se zatím nestihlo.

„Opravdu nejsem příliš nadšený, protože máme ze včerejška ještě některé problémy s nastavením a výběrem pneumatik a dnes jsme už nedostali příležitost to dotáhnout do konce,“ uvedl Loris Capirossi.

„Podmínky byly odpoledne pro jízdu hodně špatné a bylo lepší, že jsme se nepokusili jezdit, protože to mohlo být velmi nebezpečné,“ pokračoval Capirossi. „Dráhu mám skutečně rád a chtěl bych zítra hezké počasí, abych mohl ocenit ten pravý potenciál našeho motocyklu v závodu.“

„Snažíme se zlepšit pokaždé, když vyjedeme na dráhu, ale během tohoto víkendu jsme neudělali téměř nic a nyní bude velmi těžké rozhodnout o správné volbě pro zítřek, ale myslím si, že když vše uděláme v pořádku, budeme rychlí za jakéhokoliv počasí!“ řekl závěrem Loris Capirossi, který do závodu odstartuje z druhé řady.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře