Vermeulen se doma v Austrálii naposledy představí s GSV-R

Po výkonu z Estorilu si před GP na Phillip Islandu věří.
Klepněte pro větší obrázekUž příští týden je na programu patnáctý podnik sezony Velká cena Austrálie na okruhu Phillip Island. Oba jezdci Suzuki Chris Vermeulen a Loris Capirossi tam po nedávných vývojových zlepšeních míří v dobré náladě a s cílem zajet co nejlepší výsledek.

Pro Chrise Vermeulena je patnáctý závod sezony jeho domácí Grand Prix, kde se zároveň naposledy představí jako jezdec královské kubatury MotoGP. Po závěrečném závodu ve Valencii od Suzuki odchází a v příštím roce pojede v továrním týmu Kawasaki v mistrovství produkčních motocyklů WSBK.

Australan se před domácím publikem na Phillip Islandu představil v dobrém světle v roce 2006, když závod dokončil na parádním druhém místě, ale od té doby se mu už tolik nedařilo, protože v roce 2007 cílem projel osmý a loni až patnáctý. Nicméně výkon, který předvedl naposledy v Estorilu může maximálně zúročit doma.

„Domácí Velká cena je pokaždé vzrušující, protože tam budou všichni moji přátelé a rodina a vždy je velmi dobré závodit před svými krajany,“ řekl Chris Vermeulen. „V Estorilu se nám podařilo zlepšit s GSV-R v delších zatáčkách, takže doufejme, že nám to na Phillip Islandu pomůže.“

„S tak dlouhou rovinkou to bude náročné, ale určitě se tam budeme snažit a zkoušet maximálně udržet ve větrném stínu. Na Phillip Islandu závodím moc rád a doufejme, že se nám tam bude dařit!“ řekl Chris Vermeulen, který už má podepsanou pro příští sezonu smlouvu s týmem Kawasaki ve WSBK.

Loris Capirossi si z Phillip Islandu odvezl z celkem jedenácti závodů Grand Prix šest umístění na stupních vítězů. V roce 2007 byl druhý, ale loni se mu už tolik nedařilo a cílem projel jako desátý. V Estorilu sice zaznamenali zlepšení, ale v samotném závodu musel pro poruchu zajet do boxů a bylo po nadějích na dobrý výsledek.

„Pořád jsem zklamaný z toho, co se nám stalo během závodu v Estorilu, ale jsem přesvědčený, že se nám na Phillip Islandu bude s GSV-R dařit mnohem lépe než v minulosti a to díky pokroku ve vývoji dosaženého v Portugalsku,“ uvedl Loris Capirossi, jehož Suzuki během závodu vypovědělo službu čidlo v převodovce.

„Loni to byl v Austrálii těžký závod, ale zlepšili jsme se v časech na kolo a s novým motocyklem si myslím, že bychom se letos mohli zaměřit na mnohem lepší výsledek.“

„V minulosti jsme na Phillip Islandu mívali problémy, ale letos tam určitě jedeme v mnohem lepší náladě než tomu bylo u předchozích návštěv,“ řekl závěrem Loris Capirossi, kterému nyní patří v průběžném hodnocení šampionátu sedmé místo.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz