Vermeulen si připsal zatím nejlepší výsledek v sezoně

Australan zajel na šesté a Capirossi na osmé místo.
Klepněte pro větší obrázekChris Vermeulen si v závodu Velké ceny Francie dojel pro svůj nejlepší výsledek v letošní sezoně, což dnes bylo šesté místo. Oba jezdci Suzuki měli velmi dobrou rychlost na mokré dráze, ale jakmile začala stopa osychat a jezdci přešli na hladké pneumatiky, nastaly stejné problémy s přilnavostí zadního kola, které je v Le Mans trápily od pátečního tréninku.

Loris Capirossi bojoval s přilnavostí až do konce závodu, ale nakonec dokázal vzhledem k okolnostem dovést svou Suzuki do cíle na osmém místě a pro tým Rizla Suzuki získat spolu s kolegou Vermeulenem nějaké cenné body.

„Byl to opravdu náročný závod,“ uvedl Chris Vermeulen. Odstartovali jsme na mokré dráze a neměli za sebou žádný test na mokru, takže to bylo pro naše techniky hodně obtížné připravit motocykl na tyto podmínky.“

„Odvedli velmi dobrou práci a motocykl se choval rozumně, ale kdyby to byl trénink, tak bychom určitě přistoupili k určitým změnám,“ pokračoval Vermeulen.

„Když začala dráha osychat, viděl jsem pád Rossiho a pomyslel si, že je ještě brzo na hladké pneumatiky, takže jsem zůstal na dráze ještě o něco déle, pravděpodobně o pár kol déle než bylo zapotřebí, protože pak to bylo ke konci trošku obtížné.“

„Skončili jsme šestí a to je zatím náš nejlepší výsledek sezony, za což si připíšeme nějaké dobré body a už v Mugellu se budeme snažit ještě zlepšit,“ uvedl závěrem australský jezdec Chris Vermeulen.

Loris Capirossi se v dnešním napínavém závodu umístil na osmém místě a ke svému výkonu uvedl: „Přešli jsme na hladké pneumatiky trošku brzo a dráha byla pro tuto změnu ještě příliš mokrá.“

„Nebyla to chyba, byl to risk, ale nevyšel, protože jsem udělal pár chyb na mokrých místech a byl dlouhý. Snažil jsem si udržet dobrý rytmus, ale měl jsem stejný problém jako včera, když dráha oschne tak nemám potřebnou přilnavost,“ řekl Capirossi.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz