Vermeulena možná čeká posledních šest závodů v MotoGP

Australan závodí v královské kubatuře od roku 2005.
Klepněte pro větší obrázekAustralský jezdec týmu Rizla Suzuki Chris Vermeulen pravděpodobně v MotoGP končí a posledním závodem sezony 2009, tak uzavře jednu z nejdůležitějších kapitol svého profesního života, kterou začal psát v roce 2005, když jako náhradník jel dva závody u Camel Hondy.

Vermeulen, který získal titul v Superspotech a desetkrát vyhrál závod superbiků začal pro Suzuki závodit v roce 2006 a od té doby byl této japonské značce motocyklů v královské kubatuře věrný.

V posledním roce litrové třídy 990ccm získal pro Suzuki dvě pole position a jedno umístění na stupních vítězů. V novodobé historii 800ccm závodních prototypů MotoGP Vermeulen vyhrál v roce 2007 mokrý závod v Le Mans. Pro Suzuki to bylo první vítězství od doby, kdy v roce 2001 vyhrál v jejich barvách závod Sete Gibernau.

Australan pak získal ještě další tři pozice na stupních vítězů a jeho nejlepším umístěním bylo celkově šesté místo v šampionátu. V roce 2008 Vermeulen skončil osmý a na konto si připsal dvoje pódiová umístění. Bohužel v letošním roce ani on a ani jeho týmový kolega Capirossi na stupních vítězů nestál.

„Chris každopádně ze Suzuki MotoGP odejde,“ řekl manažer Australského jezdce Phil Baker pro crash.net. „Cítí to jako potřebnou změnu, protože chce vítězit a tuto změnu vnímá jako nejlepší šanci toho dosáhnout buď v MotoGP nebo ve WSB.“

Phil Baker je také manažerem Nicky Haydena, který rovněž nemá pro příští sezonu smlouvu, ale jeho naděje zůstat ve světovém šampionátu závodů Grand Prix je samozřejmě nesrovnatelně větší než v případě Vermeulena.