Video z klání mezi Danim Pedrosou a Marcem Márquezem

Vítězové závodů italské Grand Prix soutěžili, kdo z nich má lepší vědomosti po technické stránce jejich motocyklů, když měli pojmenovat jednotlivé díly se zavázanýma očima.

Dani Pedrosa, jezdec tovární Repsol Hondy v neděli vyhrál svůj letos první závod třídy MotoGP, když po startu závodu královské kubatury okamžitě svým soupeřům ujel a závod v italském Mugellu s přehledem vyhrál.

O něco těžší roli měl jeho mladší kolega Marc Márquez z Red Bull Ajo Motorsport. Ten závodí v nejnižší kubatuře do 125ccm a o vítězství svedl těžkou bitvu v posledních kolech, když porazil krajany Nicolase Terola a Pola Espargara.

Oba španělské závodníky spojuje nejen jejich národnost, talent a úspěchy ve světovém šampionátu, ale také fakt, že oba patří do skupiny podporované nadnárodní společností Repsol. Ve videu můžeme vidět jejich vzájemný souboj, kde jen za pomocí hmatu určují jednotlivé součástky svých motocyklů.

Jak jsme mohli vidět, oba Španělé nejsou jen výborní jezdci, ale rovněž velmi zruční mechanici a i když teď jejich vzájemné klání dopadlo bez jasného vítěze, jednoho dne se možná potkají na startovním roštu MototGP a tam už budou rozhodovat pouze jejich jezdecké schopnosti.