Vierge pojede příští rok u týmu Petronas Sprinta Racing v Moto2

Xavi Vierge příští rok vymění tým. Ve třídě Moto2 zůstane, ale nově bude sedlat motocykl týmu Petronas Sprinta Racing.
Vierge pojede příští rok u týmu Petronas Sprinta Racing v Moto2

Španělský jezdec Xavi Vierge je nyní jezdcem týmu EG 0,0 Marc VDS v Moto2. Jeho týmovým kolegou je Alex Márquez, který byl nějakou dobu spojován s možným přestupem k týmu Petronas Sprinta Racing, nicméně v Márquezově případě k dohodě nedošlo a jezdec zůstane u Marc VDS i v příštím roce. Nyní už je však jisté, že bude mít jiného týmového kolegu, protože ten současný (Vierge) odchází právě k týmu Petronas Sprinta Racing.

„Jsem opravdu velmi šťastný a už se moc těším na tento nový projekt,“ prohlásil Vierge při příležitosti oznámení podpisu smlouvy. „Petronas Sprinta Racing je skvělý tým, už bojuje o vítězství v Moto3 a MotoGP, tak doufám, že se mi příští rok podaří na tento seznam přidat i Moto2. Potenciál je velký, znám hodně lidí z týmu a mám pocit, že věří, že můžeme společně vyhrávat. Prvním cílem je zvládnout dobře zimní testy, abychom byli připraveni na Katar a na boje o přední pozice. Tým má dobrý přístup, takže vím, že se nám může dobře dařit,“ dodal Vierge.

V Misanu pojede místo Pawiho Norrodin

V Misanu pojede místo Pawiho Norrodin

„Vzali jsme Xaviho do týmu, protože víme, že je to rychlý jezdec a věříme, že nám pomůže dosáhnout lepších výsledků v Moto2. Xavi má dost zkušeností a věříme, že s námi bude dále vzkvétat,“ řekl Johann Stigefelt, ředitel týmu. „Tento rok byl pro nás v Moto2 těžký, ale s dvěma motocykly a jezdcem Xaviho kalibru věřím v lepší vývoj událostí v roce 2020,“ uzavřel Stigefelt.

„Příští rok bude mít tým PETRONAS Sepang Racing dva jezdce v Moto3, Moto2 a MotoGP. Víme, že sezóna 2019 byla pro nás v Moto2 náročná, a doufáme, že Khairul Idham Pawi bude příští sezónu už zcela v pořádku a bude závodit vedle Xaviho, “ dodal Razlan Razali, šéf týmu.

Zdroj a foto: Sepang Racing Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16:17 | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.
16:09 | A je tu opět červená vlajka. Sam Lowes upadl v témže místě jako o něco dříve Edgar Pons. Lowes je naštěstí také v pořádku, ale dráha je opět znečištěna.
15:58 | Dráhu se podařilo poměrně rychle vyčistit, takže přerušení nebylo nijak dlouhé.
15:51 | Edgar Pons po svém pádu varoval soupeře před motocyklem ležícím na dráze. odkaz
15:49 | Trénink třídy Moto2 byl přerušen kvůli nečistotách na dráze, které se tam dostaly po pádu Edgara Ponse. Jezdec je v pořádku. odkaz