Viňales odejde od Yamahy už na konci roku 2021

Během GP Nizozemska se objevily zprávy o tom, že Maverick Viňales odejde od Yamahy už na konci tohoto roku a zamíří k Aprilii. Dnes Yamaha vydala oficiální prohlášení, v němž potvrzuje Viňalesův odchod.

Maverick Viňales měl sice s Yamahou podepsanou smlouvu až do konce roku 2022, nicméně během závodního víkendu se ve španělských médiích začaly objevovat zprávy o tom, že Viňales opustí Yamahu už na konci tohoto roku a zamíří do Aprilie. Aprilia ještě včera večer potvrdila, že by o Viňalese měla zájem, pokud by byl volný.

Yamaha dnes oficiálně oznámila, že se s Maverickem Viňalesem po vzájemné dohodě ukončí spolupráci už na konci letošního roku.

„Toto partnerství pro mě bylo posledních pět let velmi důležité a rozhodnout se pro odchod bylo náročné," sdělil Viňales. „V těchto společných letech jsme zažili jak velké úspěchy, tak i těžké časy. Zůstává nám však pocit vzájemného respektu a uznání. Jsem plně odhodlán a budu se snažit o nejlepší výsledky po zbytek sezóny,“ uzavřel Španěl.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15:25 | Jezdci Aprilie dnes slavili. Viňales se poprvé od svého přestupu k Aprilii dostal na podium a Espargaro navzdory kolizi s Quartararem dojel čtvrtý. odkaz
15:24 | Quartararo se byl po závodě omluvit Espargarovi... odkaz
15:21 | Bagnaia slaví vítězství a Bezzecchi se dnes poprvé v kategorii MotoGP podíval na podium. odkaz
15:19 | Dnešní podium v Assenu: odkaz
14:34 | Fabio Quartararo dnes neměl dobrý den. V závodě upadl hned dvakrát. Po druhé nehodě už musel definitivně odstoupit. odkaz