Viňales pojede svůj první závod na Aprilii už příští týden v Aragonii

Aprilia dnes oficiálně potvrdila, že Maverick Viňales bude závodit na jejich stroji už příští týden při Velké ceně Aragonie.

Maverick Viňales se letos v létě zcela a definitivně rozloučil s Yamahou, takže mu nyní už nic nebrání v tom, aby konec roku odjezdil s jiným týmem. Španěl tento týden absolvoval svůj první test s Aprilií. Jednalo se o dvoudenní test v Misanu. Viňales dle slov Massima Rivoly (generálního ředitele Aprilia Racing) okamžitě prokázal skvělý cit s týmem i s motocyklem. Italský výrobce dnes tedy rovnou oznámil, že Viňales v barvách Aprilie pojede už aragonský závod, který je na programu příští týden od 10. do 12 září.

Yamaha a Viňales ukončí spolupráci s okamžitou platností

Yamaha a Viňales ukončí spolupráci s okamžitou platností

Tým dále také potvrdil, že Viňalesův příchod k Aprilii neznamená, že by Lorenzo Savadori, který jezdil na Aprilii dosud, zůstal bez práce. Ital byl oficiálně potvrzen jako testovací jezdec pro rok 2022 a ve zbytku letošní sezóny pojede Savadori na divokou kartu, až se plně zotaví ze zranění, které utrpěl v sprnu během GP Štýrska.

Zdroj a foto: Gresini Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

9:05 | Kvalifikaci Moto2 se podařilo dokončit. Z pole position se raduje Canet. Kvalifikace MotoGP se ovšem kvůli dešti opět odkládá.
8:37 | Jezdci Moto2 se vrátí na trať v 8:38 našeho času. 1. kvalifikace MotoGP odstartuje v 9:00 a 2. kvalifikace se pojede od 9:25. odkaz
8:35 | Jezdci stále čekají... Somkiat Chantra si během čekání stačil i trochu zdřímnout... odkaz
8:34 | Tatsuki Suzuki se dnes raduje z pole position a kromě toho slaví i své narozeniny... odkaz
7:27 | Stále prší... Do akce tedy jako tradičně vstupují kachničky... odkaz