Viňales

Viňales

8
Fotogalerie

Viňales se omluvil Yamaze za své chování při GP Štýrska

Ve čtvrtek Yamaha oznámila, že stáhla Viňalese z Velké ceny Rakouska, protože jeho chování v posledním závodě vyhodnotila jako potenciálně nebezpečné jemu osobně i ostatním jezdcům. Viňales se nyní k situaci vyjádřil a omluvil se.

Ve čtvrtek, tedy těsně před zahájením příprav na Velkou cenu Rakouska, která se jede tuto neděli, vydala Yamaha prohlášení, v němž sdělila, že na základě jejich rozhodnutí Maverick Viňales nenastoupí do Velké ceny Rakouska. Jezdec se totiž dle Yamahy v závěru Velké ceny Štýrska dopustil chování, které mohlo vést k závažnému poškození motoru a mohlo ohrozit Viňalese i ostatní jezdce.

Viňales včera na sociálních sítích slíbil, že se brzy vyjádří k tomu, co se v posledních dnech dělo. A tak se i stalo. Španěl dnes promluvil v rozhovoru s televizí SKY Sport MotoGP.

Jezdec promluvil o tom, že prožívá špatné období a přemohl jej obrovský pocit frustrace. Před tím, než byl štýrský závod přerušen červenou vlajkou, se situace pro Viňalese vyvíjela dobře, ale po přerušení mu zhasl motor, musel startovat z boxové uličky a bojovat s potížemi.

„Moc toužím po vítězství, ale zároveň už se dlouho necítím dobře,“ sdělil Viňales. „Snažil jsem se, ale nakonec mě zklamání a frustrace dostala do bodu, kdy jsem jel tak, jak jsem neměl, nicméně v žádném případě jsem nechtěl nikoho ohrozit,“ řekl jezdec dále a zároveň se omluvil Yamaze za své chování.

Zdroj: SKY Sport, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud