Viňales vynechá závod v Austinu

Maverick Viňales nepojede závod v Austinu z důvodu okolností spojených s tragickou smrtí jeho bratrance.

Už tento víkend se jede závod MotoGP v Texasu, Maverick Viňales ovšem tentokrát v sedle své Aprilie nebude. Minulou sobotu během závodu WSSP300 v Jerezu zahynul Dean Berta Viňales – teprve patnáctiletý bratranec Mavericka Viňalese.

Dle oficiálního prohlášení týmu Aprilia Racing neuplynula dostatečná doba k tomu, aby Maverick po této tragické události získal zpět potřebný klid k závodění.

„Celá rodina Aprilia Racing toto rozhodnutí podporuje a stojí při Maverickovi a jeho blízkých. Ještě bude čas na další závody a na to, aby pokračoval v slibně započaté společné cestě, která ale ovšem musí být zcela ohleduplná k zúčastněným lidem a jejich pocitům,“ stojí dále v oficiálním prohlášení Aprilie.

Zdroj: Aprilia, foto: Lukasz Swiderek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

9:19 | Somkiat Chantra se před domácím publikem raduje ze zisku pole position a také z toho, že je prvním thajským jezdcem, který vyrazí do závodu z pole position. odkaz
30. září | V roce 2023 se do kalendáře MotoGP připojí závod v Indii. odkaz
24. září | Kvalifikaci Moto2 se podařilo dokončit. Z pole position se raduje Canet. Kvalifikace MotoGP se ovšem kvůli dešti opět odkládá.
24. září | Jezdci Moto2 se vrátí na trať v 8:38 našeho času. 1. kvalifikace MotoGP odstartuje v 9:00 a 2. kvalifikace se pojede od 9:25. odkaz
24. září | Jezdci stále čekají... Somkiat Chantra si během čekání stačil i trochu zdřímnout... odkaz