12
Fotogalerie

Virtuální závod MotoGP na Red Bull Ringu vyhrál Bagnaia

Jezdci MotoGP dnes absolvovali druhý virtuální závod. Závodilo se na Red Bull Ringu. Pro výhru si dojel Pecco Bagnaia, druhý skončil Maverick Viňales a třetí místo obsadil Alex Márquez.

Do té doby, než bude možné pořád opravdové závody, si jezdci zkracují čekání účastí ve virtuálních závodech. Před dvěma týdny se jel první virtuální závod MotoGP na okruhu v Mugellu. Tehdy se z výhry radoval Alex Márquez. Do dnešního závodu nastoupili bratři Márquezovi, Quartararo, Viňales, Bagnaia, Rossi, Rabat, Nakagami, Petrucci a také testovací jezdec Pirro.

Stejně jako minule se nejprve jela pětiminutová kvalifikace. Co se týče délky samotného závodu, tam nyní došlo ke změně. Minule se jel závod jen na šest kol, dnes na deset kol.

Pole position tentokrát vybojoval Bagnaia. Po startu se vedení ujal Nakagami, ale pak se do čela dostal Bagnaia. Hned v úvodu několik jezdců vyjelo mimo dráhu, Alex Márquez, který minule vyhrál, tentokrát upadl. A samozřejmě se pak padalo i dále.

Bagnaia pokračoval ve vedení i po čtyřech kolech, ale v pátém kole jej předjel Viňales a ujal se vedení. O třetí místo v té chvíli hodně bojovali bratři Márquezovi a také Nakagami, který se během závodu s oběma bratry Márquezovými srazil. Nakonec v boji o poslední stupínek podia zůstali Marc a Alex Márquezovi, ale Marc pak vyjel mimo trať, takže si Alex mohl trochu oddechnout. Na Viňalese a Bagnaiu ovšem oba bratři Márquezovi dost ztráceli.

V sedmém kole z vedení upadl Viňales, do čela se vrátil Bagnaia. Třetí zůstával Alex Márquez. V osmém kole si Bagnaia zajezdil mimo trať, což trochu pomohlo Viňalesovi, ale pořadí se (zatím) nezměnilo. Až v posledním kole se Viňales Bagnaiovi přiblížil natolik, že ho dokázal předjet, nicméně Bagnaia mu předjetí vrátil a dojel si pro výhru. Viňales se musel smířit s druhým místem. Třetí dojel Alex Márquez. Do první pětky se vešli i Marc Márquez a Fabio Quartararo. Rossi a Petrucci spolu bojovali o šesté místo, ale těsně před koncem společně upadli.

Na celý průběh závodu se můžete podívat ve videu níže:

Foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud