Virtuální závod v Misanu: Alex Márquez těsně před cílem překonal Marca a vítězí

Ve virtuálním závodě v Misanu uspěli bratři Márquezovi. Alex těsně před cílem překonal Marca a dojel si pro druhé vítězství ve virtuálním závodě. Marc skončil druhý. Na podium je doprovodil Rossi.

Dnes odpoledne se konal další virtuální závod MotoGP. Jelo se na okruhu v Misanu. Před tím se už jelo v Mugellu, na Red Bull Ringu a v Jerezu. První závod vyhrál Alex Márquez, v druhém se radoval Francesco Bagnaia a naposledy uspěl Maverick Viňales.

Závodu se tentokrát zúčastnili Rabat, Rossi, Savadori, Mir, bratři Márquezovi, Pirro, Nakagami, Bagnaia, Viňales a Quartararo.

Pole position si opět vyjel Fabio Quartararo, který už vybojoval pole position ve dvou ze tří předchozích virtuálních závodů.

Dnešní závod byl vypsán na devět kol. Po startu se na chvíli vedení ujal Alex Márquez, ale brzy jej překonal Quartararo, který startoval z pole position. Jak už tak bývá ve virtuálním závodě zvykem, hned v úvodu popadalo několik jezdců.

Quartararo, který ve virtuálních závodech obvykle velmi často padá, tentokrát v úvodu neupadl a pokračoval ve vedení i ve druhém kole. O druhé místo spolu bojovali Alex a Marc Márquezovi. V první pětce byli i Rossi a Mir.

Ve třetím kole ovšem Quartararo upadl a Alex Márquez se tak ujal vedení. Quartararo po pádu klesl na druhé místo. Třetí jel Marc Márquez.

Po dnešní virtuální GP Španělska se radují Rodrigo, Baldassarri a Viňales

Po dnešní virtuální GP Španělska se radují Rodrigo, Baldassarri a Viňales

Ve čtvrtém kole se Quartararo hodně přiblížil vedoucímu Alexovi Márquezovi, ale předjet jej nedokázal. Jejich těsný boj pokračoval ještě poměrně dlouho, Quartararo byl sice několikrát blízko předjetí, ale nakonec oba společně v sedmém kole upadli. Vedení se pak ujal Marc Márquez. Alex Márquez klesl na druhé místo a Quartararo na třetí.

Do posledního kola najel jako první Marc Márquez, ale Alex Márquez a Fabio Quartararo se mu docela přibližovali. Quartararo ovšem opět upadl a tím pádem klesl až za Rossiho na čtvrté místo.

Alex Márquez nakonec svého bratra dokázal předjet těsně před cílem a vyjel si druhou výhru ve virtuálním závodě. Marc Márquez obsadil druhé místo. Třetí skončil Valentino Rossi. Do první pětky se vešli i Fabio Quartararo a Joan Mir. Quartararo tedy opět skončil mimo podium, přestože už potřetí startoval z pole position.

Po jezdcích královské kubatury si pak svůj první virtuální závod odjeli i jezdci MotoE. Jejich závod byl vypsán jen na pět kol. Pole position v kategorii MotoE si vyjel Matteo Ferrari a byl to on, kdo se po startu ujel vedení. Ferrarri si počínal velmi dobře, nikomu nedal šanci a přestože pak v závěru upadl, stejně si dojel pro výhru. Druhé místo obsadil Eric Granado a třetí skončil Mattia Casadei.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře