Vítězem závodu královské kubatury v Misanu je Valentino Rossi

[GP San Marina - MotoGP, závod]

Ve srovnání se závody tříd 125ccm a 250ccm nabídnul závod královské kubatury adrenalinové chvilky hned ve svém úvodu, ale určitě se fanouškům motocyklového sportu musel líbit.

Velkou cenu San Marina vyhrál na okruhu v Misanu jezdec Fiat Yamahy Valentino Rossi, na druhém místě dojel jeho týmový kolega Jorge Lorenzo a třetí byl zástupce Repsol Hondy Dani Pedrosa. Motiv na Rossiho přilbě mu zřejmě přinesl potřebné štěstí a svůj druhý domácí podnik vyhrál.

Do třináctého závodu sezony odstartovali z první řady jezdci Valentino Rossi, Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo. Start se podařil Danimu Pedrosovi z Repsol Hondy a Toni Elíasovi z týmu San Carlo Honda Gresini.

Naopak jeho týmový kolega Alex De Angelis způsobil hromadný pád v první zatáčce a ukončil naděje oběma Američanům Nicky Haydenovi z Ducati a Colinu Edwardsovi s Yamahou v barvách Monster Tech 3. Velké štěstí měl Jorge Lorenzo, který ustál náraz padajícího motocyklu Colina Edwardse.

Pro Nicky Haydena, který jel před všemi lidmi z nedaleké továrny Ducati a před italskými fanoušky v červeném tady vůbec poprvé v barvách Ducati je to neuvěřitelná smůla, že byl stejně jako Edwards dnes tak brzy vyřazen ze hry. V rozhovoru pro německou televizi jen těžko oba hledali slova a na Haydenovi bylo vidět obrovské zklamání, ale těsně po pádu i emoce.

Dani Pedrosa začal po startu jezdcům za sebou ujíždět a to nehrálo do noty oběma jezdcům tovární Yamahy Rossimu a Lorenzovi, kteří se přes Španěla Toniho Elíase nakonec v pátém kole dostali. V době kdy do konce zbývalo třiadvacet kol bylo pořadí první Pedrosa, druhý Rossi, třetí Lorenzo, čtvrtý Dovizioso a pátý Elías.

V polovině závodu už bylo pořadí na prvních třech příčkách – první Rossi, druhý Lorenzo a třetí Pedrosa. V té době už dělilo čtvrtého Doviziosa téměř devět sekund od svého týmového kolegy.

Jediným zástupcem tovární Ducati byl na dráze v Misanu sedmý Mika Kallio, který ve třech závodech nahradil nemocného Casey Stonera a vůbec si v sedle GP9 nevedl špatně. V závěru závodu si za zády udržel Melandriho a Vermeulena.

Závěr závodu královské kubatury oživil souboj o čtvrté místo mezi Andrea Doviziosem a Lorisem Capirossim. Jezdec Suzuki je v Misanu známou a oblíbenou postavou a byl velmi povzbuzován, když na Itala v sedle Repsol Hondy poslední čtyři kola tlačil jak jen to šlo. Jeho tlak přinesl své ovoce a Doviziosa opravdu předjel, ale nakonec si body za čtvrté místo odvezl jezdec Repsol Hondy, když se před Capirossiho dostal v posledním kole.

Aleix Espargaro, který jel teprve druhý závod s motocyklovým prototypem MotoGP se umístil na jedenáctém místě a určitě se v očích manažerů týmů MotoGP, tento talentovaný Španěl zapsal tím nejlepším možným způsobem.