Vítězství doma bylo pro Espargara neuvěřitelné

Vítězstvím ve španělské Grand Prix potvrdil Pol Espargaró z Tuenti Racing nejen vynikající kvality jezdce nejnižší kubatury, ale také skutečnost, že bude letos velkým favoritem v boji o titul.

Vyhrát domácí Velkou cenu je pro každého jezdce skvělý pocit a právě tyto pocity prožíval poslední neděli španělský závodník na motocyklu Derbi Pol Espargaró, mladší bratr Aleixe, který závodí v top kubatuře MotoGP s Ducati.

V Kataru Espargaró ukončil vyrovnaný souboj závodu 125ccm kubatury na čtvrté pozici a v Jerezu se prvním vítězstvím v sezoně posunul na druhé místo v průběžném hodnocení za vedoucího Nicolase Terola z Bancaja Aspar.

Vyhrát závod před sto dvaceti tisíci domácími diváky na Espargara silně zapůsobil, když o něco později uvedl: „Bylo to neuvěřitelné! Diváci se náramně bavili a když jsem najížděl do zatáček jasně jsem cítil, jak hlasitě povzbuzovali. Pro jezdce to je neuvěřitelné a vyhrát je úžasné.“

„Závod byl náročný, protože jsme z tréninku věděli, že pneumatiky nebudou nejlepší v závěrečných kolech, takže jsme na tom hodně zabrali na začátku závodu. Na staré pneumatice jsem odvedli maximum,“ uvedl Espargaró, který patří mezi jezdce, jenž po odchodu Juliána Simóna budou v letošním roce svádět tvrdé souboje o každý mistrovský bod a samozřejmě o titul.

„Musíme proto udělat maximum,“ pokračoval Espargaró. „Jsme na velmi dobré úrovni s týmem, motorem i motocyklem a teď musíme tvrdě pracovat, postupovat závod od závodu a vyhrát šampionát,“ řekl závěrem devatenáctiletý jezdec týmu Tuenti Racing.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz