Vítězství v Katalánsku je pro Takahašiho jako sen

Japonský závodník Juki Takahaši získal v nedělním závodu třídy Moto2 v Barceloně první zlato pro francouzský Tech 3, který v letošním šampionátu jede novou střední kubaturu s podvozkem vlastní konstrukce.

Pro Takahašiho bylo toto vítěství první od roku 2006, když tehdy jako jezdec čtvrtlitrové kubatury vyhrál závod ve Francii a Německu. V roce 2009 závodil do holandské TT v třídě MotoGP a po předčasném odchodu musel počkat až na možnost závodit pro tým Herve Poncharala v nové střední kubatuře Moto2.

Japonskému jezdci Tech 3 se v Katalánsku dařilo už v kvalifikaci, když zajel na druhou pozici startovního roštu a v samotném závodu se díky tomu dokázal vyhnout nepříjemné situaci v první zatáčce, kde pádem závod ukončilo hned devět jezdců Moto2.

„Naštěstí jsem v kvalifikaci zajel první řadu a to znamenalo, že mě velká nehoda v prvním kole minula,“ řekl Takahaši. „V prvních kolech jsem neměl potřebnou rychlost a postupně získával kontakt s předkem motocyklu, ale jakmile jsem získal rytmus, dokázal jsem snadno dojet Lüthiho a Simóna. V posledním kole mi motorka fungovala fantasticky a to znamenalo, že jsem je oba předjel na brzdách v první zatáčce.“

Ve žluté fázi pak Takahašiho předjel Ital Andrea Iannone, což vyústilo v jeho trest v podobě průjezdu boxovou uličkou a jezdec francouzského týmu se znovu ujal vedení závodního pole Moto2.

„Zkoušel jsem zachytit nástup Iannoneho, ale bylo to dost těžké. Jezdil velmi rychle a já si neuvědomil, že byl penalizován za mé předjetí pod žlutou vlajkou. Na tabuli mi ukázali P1, třebaže jsem byl druhý a chvilku to vypadalo zmateně. Ale když jsem ho viděl přijet na pit lane, tak jsem pochopil, protože jsem na tabuli viděl penalizaci s jeho číslem a bylo mi jasné co se děje.“

Takahaši, který letos nejlépe zabodoval čtvrtým místem v Jerezu, v tak rychlé vítězství ani nemohl uvěřit: „Trošku mi to vzalo dech, protože jsem čekal umístění na stupních vítězů, ale toto vítězství je pro mě jako sen,“ řekl Takahaši.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře