Výborný páteční začátek a v závodě těsně za body.

Tým Montáže Brož Racing vstoupil do víkendu na okruhu Motorland Aragon velmi dobře, v neděli pak unikl týmu o 384 tisícin světový bod.
Výborný páteční začátek a v závodě těsně za body.

Po pátku panovala spokojenost

Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje tento víkend na španělském okruhu Motorland Aragon, kde se jede dnes již tradiční, podzimní Grand Prix Aragonu. Mezi účastníky kategorie Moto2 je opět i jediný český tým v tomto velmi konkurenčním šampionátu – Montáže Brož Racing Team. Ten dnes společně se svým jezdcem Ginem Reou nastoupil do dvou volných tréninků, během kterých společně pracovali na hledání toho nejlepšího možného nastavení motocyklu FTR. V dopoledním, prvním tréninku, objel Gino celkem 17 kol, během nichž zajel nejlepší čas 1:56,401. To znamenalo 20. pozici, když na nejrychlejšího Nicolase Terola britský závodník ztratil pouze 1,774 sekundy. Do odpoledního, druhého tréninku nastoupil tým s několika změnami v nastavení podvozku. Tyto změny se ukázaly jako krok správným směrem, když Gino během devatenácti absolvovaných kol zajel nejlepší čas 1:55,620, což na nejrychlejšího Japonce Takaaki Nakagamiho znamenalo ztrátu pouze 1,295 sekundy. O tom, že se tým vydal v práci na motocyklu dobrou cestou, svědčí odstup od dalších jezdců, když Gino například na nejlepší pětici ztrácí pouze pět desetin.

Klepněte pro větší obrázek

Grand Prix Aragonu pokračuje zítra třetím volným tréninkem a poté kvalifikací. Nicméně nejen informace o průběhu dnešních tréninků mohou potěšit fanoušky českého týmu Montáže Brož Racing. Neméně potěšitelnou informací je i skutečnost, že týmu byl v tomto týdnu potvrzen start na divokou kartu v závěrečném závodě sezony, kterým je Grand Prix Valencie, jež se koná začátkem listopadu na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie.

Gino Rea

1. trénink: 20. místo; 1:56,401 (+1,774)

2. trénink: 15. místo; 1:55,620 (+1,295)

„S dneškem jsem docela šťastný. Má ruka stále bolí, ale je to mnohem lepší, jak v Misanu. Na motocyklu jsme udělali dobrý progres a podařilo se mi čtyři minuty před koncem postoupit na 10. místo. Nakonec jsem byl na 15. místě, takže jsem spokojený. Dokonce jsem v prvním tréninku jednou loktem zachránil pád po malé skvrně, takže jsem rád, že jsem zase nespadl. Na motocyklu ještě máme několik oblastí ke zlepšení, těším se tedy na zítřek. Obrovské díky mému Gino Rea Montáže Brož Teamu, za jeho tvrdou práci.“

Klepněte pro větší obrázek

V neděli 384 tisícin od světového bodu

Montáže Brož Racing Team a jeho jezdec Gino Rea, dnes ve španělském Aragonu skončili pouhých 0,384 sekundy za bodovanými pozicemi. Španělsko-britský souboj do něhož se zapojil jezdec Montáže Brož Racing Teamu Gino Rea, jeho krajan Danny Kent a dvojice Španělů Axel Pons a Ricky Cardus, okořenil dnešní závod kategorie Moto2.

V rámci Grand Prix Aragonu stál opět na startu britský závodník Gino Rea, který hájí barvy českého týmu Montáže Brož Racing. Gino do závodu startoval z 21. pozice, kterou si zajistil ve včerejší kvalifikaci. Hned v úvodních kolech se Brit posunul na 17. místo, na kterém sváděl souboj se svými soupeři. Díky několika problémům rychlejších jezdců tato skupina v posledním kole bojovala o 15. místo, tedy o bodovanou pozici. Bohužel jezdec Montáže Brož Racing Teamu byl v závěru předjet jak Danny Kentem, tak i domácím Axelem Ponsem a cílem projel na 17. místě. Nicméně jak jezdec, tak i tým svým výkonem dokázal, že získat světový bod je v jeho silách, vždyť dnes ho od bodované pozice dělilo pouhých 0,384 sekundy.

Celý tým se tedy již nyní těší na poslední závod sezony, kterým bude Grand Prix Valencie, jež se jede na začátku listopadu. Do té doby se bude v dílnách týmu pracovat na motocyklu FTR, aby byl na finálový závod roku 2013 dokonale připraven.

Klepněte pro větší obrázek

Gino Rea

Kvalifikace: 21. místo; 1:55,638 (+1,826)

Závod: 17. místo; 40:59,525 (+44,293)

„Dnes to byl náš nejlepší výsledek sezony. Byli jsme velmi blízko k zisku bodů. Jel jsem na 16. pozici a plánoval jsem v posledním kole zaútočit na Dannyho Kenta a 15. místo, ale udělal jsem chybu. Myslel jsem, že je ještě jedno kolo, a tak mne předjel Pons a já skončil sedmnáctý. Mrzí mne, že jsem nedosáhl na body, ale jsem šťastný, že jsem o tuto pozici mohl bojovat. Hodně jsem ztrácel v posledním sektoru s dlouhou rovinkou, takže na tom musíme zapracovat. Rád bych poděkoval všem v Gino Rea Montáže Brož Racing Teamu za jejich pokračující tvrdou práci.“

Klepněte pro větší obrázek

Jiří Brož – manažer a majitel týmu

„Každým dalším závodem je znát, že se náš tým víc a víc sehrává, bohužel ale také vidíme jak daleko jsme za technikou permanentních týmů. I přesto Gino dnes odvedl skvělý výkon a nebyl daleko od vytoužených bodů. Do posledního závodu ve Valencii máme nyní dost času, a tak se pokusíme vylepšit náš motocykl, aby jsme byli ještě více konkurenceschopní. Chtěl bych poděkovat  celému týmu, partnerům a nakonec poděkovat i mému otci, který nás doprovází na všech závodech. Bez něho bychom tu dnes nebyli, a který dnes oslavil své 65. narozeniny. Vše nejlepší táto.“Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


10. října | Fabio di Giannatonio dnes slaví 21 let.
10. října | V roce 2022 se MotoGP vrátí do Brazílie: odkaz
6. října | Migno obdržel penalizaci za incident, který způsobil v dnešním závodě. V Japonsku se posune na roštu o šest míst vzad. odkaz
6. října | Márquez stejně jako v Misanu opět překonal Quartarara a vítězí v závodě: odkaz
6. října | Márquez slaví osmý titul: odkaz