Vyrovnat Agostiniho rekord nebude pro Rossiho jednoduché

Situace v královské kubatuře MotoGP bude v příštím roce v mnohém jiná. Určitě bude zajímavé sledovat jak si povedou noví jezdci v podobě Hectora Barbery, Hiroshi Aoyamy, Marca Simoncelliho, Alvara Bautisty, Bena Spiese a Aleixe Espargara, kteří spolu s ostatními jezdci budou usilovat o jedno a to, vyhrát závod Grand Prix.

V tomto směru je zatím bezkonkurenčně nejlepším jezdcem historie Giacomo Agostini, který ve všech kubaturách vyhrál celkem sto dvaadvacet závodů. Ze současných jezdců MotoGP je to Valentino Rossi, který má nyní na kontě sto tři vyhraných závodů a je tak rekordu svého krajana nejblíže.

Dosáhnout na Agostiniho rekord ale nebude mít Rossi vůbec jednoduché. Letos vyhrál šestkrát, ale ve srovnání s roky, kdy získal titul je to vůbec nejmenší počet vyhraných Grand Prix a navíc, konkurence je rok co rok vyšší a vyšší. Nicméně, aby to dokázal potřeboval by minimálně další čtyři roky zůstat v mistrovství světa.

„Není to jen úrovní konkurence, která to nyní velmi stěžuje, ale také počtem soupeřů,“ řekl Valentino Rossi ke svým možnostem vyrovnat rekord slavného krajana. „Teď vyhrává Casey (Casey Stoner), vyhrává Jorge (Jorge Lorenzo) a také Dani (Dani Pedrosa). Takže pro mě je teď mnohem těžší vyhrávat tolik závodů, jako kdysi.“

I když pro Rossiho nebyl rok 2009 tak úspěšný na vítězství v Grand Prix, nedělá si z toho velkou hlavu. „Letos jsem vyhrál méně závodů než posledně, ale pořád jezdcem s větším počtem vyhraných závodů a to je ta nejdůležitější věc. Získal jsem většinu pole position a umístění na stupních vítězů, takže to nebylo tak špatné.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz