Vyšetření v Barceloně u Pedrosy neprokázalo další zranění

Španělský jezdec věří, že bude v pořádku pro GP Katalánska.

Klepněte pro větší obrázekJak už ve včerejším rozhovoru Dani Pedrosa avizoval, ihned po návratu do Barcelony navštívil kliniku Dexeus, kde podstoupil kompletní vyšetření u Doktora Xaviera Mira, které naštěstí neprokázalo nějaké další zranění po jeho včerejší nehodě během samotného závodu Velké ceny Itálie.

Dani Pedrosa si v sobotním volném tréninku na okruhu v Mugellu způsobil bolestivé zranění v třísle a když nastupoval k nedělnímu závodu museli mu dát na postižené místo injekci proti bolesti. Dnešní vyšetření u Doktora Mira potvrdilo předchozí diagnózu Doktora Costy z Mobilní kliniky, že si Pedrosa natáhl sval ´gluteus medicus´, který způsobil prasklinu ve stehenní kosti ´greater trochanter´(velký chocholík), kde je sval ukotven.

Jezdec tovární Hondy využije dvou týdnů do Velké ceny Katalánska k rekonvalescenci a po kontrole, která proběhne příští týden Pedrosa věří, že bude v dobré kondici pro svůj domácí závod v Barceloně.

„Je to úleva, že dnešní testy neukázaly na nic jiného, protože si myslím, že mi už tak bohatě stačí to s čím se teď potýkám,“ uvedl Pedrosa po skončení vyšetření v barcelonské klinice Dexeus. „Zranění ze soboty je samozřejmě stále dost bolestivé, ale se štěstím se to může zlepšit v průběhu příštího týdne.“

„Načasování je opravdu nešťastné, protože jsem už cítil, že se vracím do stádia, kdy jsem byl blízko perfektní závodní kondici a mohl bych tak jezdit s motocyklem, jak bych potřeboval. Nicméně taková je situace a nám nezbývá než se pokusit, o co nejrychlejší uzdravení. Opravdu doufám, že pro příští závod budu v pořádku, protože je velmi důležitý pro mě a pro můj tým,“ uvedl závěrem Dani Pedrosa, tovární jezdec Repsol Hondy.

23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz