GP Německa 2023: Jorge Martin ovládl sprint i hlavní závod Foto: Pramac Racing

GP Německa 2023: Jorge Martin ovládl sprint i hlavní závod | Foto: Pramac Racing

GP Německa 2023: Jorge Martin slaví na podiu Foto: Pramac Racing
GP Německa 2023: Jorge Martin se stal novým králem Sachsenringu Foto: Pramac Racing
GP Německa 2023: Bagnaia a Martin na podiu Foto: Pramac Racing
GP Německa 2023: Francesco Bagnaia si v Německu dojel pro druhé místo Foto: Ducati
17
Fotogalerie

Vzpomínky na loňské závody v Nizozemsku a Německu – fotografie

Příští týden se pojede závod v Assenu a o týden později na jezdce čeká Sachsenring. Nad následujícími fotografiemi si tedy připomeneme, jak si jezdci v Nizozemsku a v Německu počínali loni.

Vzhledem k přesunutí Velké ceny Kazachstánu mají jezdci v tuto chvíli poměrně dlouhou přestávku. Další závod je čeká až příští týden v Assenu. Poté se ovšem hned přesunou do Německa, kde se pojede o týden později.

Loni se GP Nizozemska a GP Německa jely v opačném pořadí. Nejprve se jezdci vydali do Německa a až poté do Nizozemska. V Německu si v loňském roce nejlépe vedl Jorge Martin, který ovládl sprint i hlavní závod. V hlavním závodě Martina na podium doprovodili Francesco Bagnaia a Johann Zarco. Rozdíl mezi prvním a druhým v cíli byl velmi těsný. Bagnaia na Martina ztratil jen 0,064 s.

Pouhý týden po závodech v Německu se konala Velká cena Nizozemska. Závod v Assenu byl posledním závodem před letní přestávkou. Ve sprintu se z výhry radoval Marco Bezzecchi. V hlavním závodě slavil Francesco Bagnaia, který v Assenu zvítězil i o rok dříve. Druhé místo v hlavním závodě obsadil Marco Bezzecchi. Jako třetí sice cílem projel Brad Binder, nicméně kvůli překročení limitů dráhy byl penalizován, takže se na třetí místo posunul Aleix Espargaro. Pro Bindera to bylo podruhé během jednoho víkendu, kdy přišel o podium kvůli překročení limitů dráhy. I ve sprintu totiž dojel třetí, nicméně následně byl penalizován.

Foto: Ducati, Pramac Racing, VR46 Racing, Press KTM, Yamaha, Aprilia

Doporučujeme

Články odjinud