Vzpomínky na loňskou GP Francie – fotografie

Dle původních plánů se minulou neděli měla jet Grand Prix Francie na okruhu v Le Mans. Letošní závod je zatím odložen na neurčito. Zavzpomínejme si tedy alespoň na ten loňský.

Pokud by vše probíhalo podle plánů, měli by už jezdci za sebou pátý závod roku. Zatím se ovšem odjel jen závod slabších tříd v Kataru, od té doby se další závody odkládají popřípadě rovnou ruší. Minulou neděli se měla jet Velká cena Francie na okruhu v Le Mans. Závod je však zatím odložen na neurčito. Připomeňme si tedy aspoň loňský závod v Le Mans.

MotoGP: Marc napodobil svého bratra Alexe a také vítězí v Le Mans

MotoGP: Marc napodobil svého bratra Alexe a také vítězí v Le Mans

Loňská GP Francie se jela ve dnech 17. až 19. května. Během soboty jezdce potrápil déšť. Očekávalo se, že by mohlo pršet i v neděli, ale nakonec se objevilo jen pár kapek a všechny tři závody se odjely na suchém povrchu.

Přestože nepršelo, v závodech se hodně padalo. V královské kubatuře dokonce dva jezdci (Abraham a Mir) upadli už během zaváděcího kola. Z prvního místa startoval Marc Márquez, pro kterého to byl už 55. start z pole position v kategorii MotoGP. Po startu se Márquez ujal vedení. Pak se na chvíli ve vedení ukázal Jack Miller, ale později jej Márquez předjel a postupně si budoval náskok. Před Millera se pak dostali jezdci tovární Ducati. Márquez udržel první místo až do cíle a připsal si další výhru. Na podium jej doprovodili Dovi a Petrucci. Miller, který v úvodu bojoval s Márquezem o první místo, nakonec skončil těsně pod podiem. První pětku doplnil Rossi.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře