Vzpomínky na loňskou GP Itálie - fotografie

Poslední květnový víkend se měla jet Velká cena Itálie v Mugellu. Kvůli pandemii koronaviru se ovšem konat nemohla. Zavzpomínejme si tedy alespoň na tu loňskou.

Loňská Velká cena Itálie se jela na přelomu května a června. Pole position tehdy navzdory nachlazení dokázal vybojovat Marc Márquez. Do první řady se dále kvalifikovali i Fabio Quartararo a Danilo Petrucci. Kvalifikace tehdy naopak vůbec nevyšla Rossimu, který v Mugellu ovládl kvalifikaci o rok dříve (tedy v roce 2018). Loni ovšem zajel až osmnáctý čas, takže startoval ze šesté řady spolu s Lorenzem a Karlem Abrahamem.

MotoGP: Petrucci slaví před domácím publikem své první vítězství

MotoGP: Petrucci slaví před domácím publikem své první vítězství

V závodě pak o přední příčky bojovalo hodně jezdců. Pole se příliš netrhalo, rozestupy mezi jezdci v první desítce byly relativně malé. V závěrečných kolech svedli boj o podium Petrucci, Márquez, Dovi a Rins.

Pro svou první výhru v MotoGP si nakonec před domácím publikem dojel Danilo Petrucci. Marc Márquez skončil druhý a na Petrucciho ztratil jen 0,043 s. Na podium vystoupil i Andrea Dovizioso. Alex Rins se musel smířit s bramborovou medailí, přičemž na vítěze ztratil jen 0,535 s.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


11:40 | Cal Crutchlow dnes slaví 35 let. odkaz
25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz