Vzpomínky na loňskou GP Itálie - fotografie

Poslední květnový víkend se měla jet Velká cena Itálie v Mugellu. Kvůli pandemii koronaviru se ovšem konat nemohla. Zavzpomínejme si tedy alespoň na tu loňskou.

Loňská Velká cena Itálie se jela na přelomu května a června. Pole position tehdy navzdory nachlazení dokázal vybojovat Marc Márquez. Do první řady se dále kvalifikovali i Fabio Quartararo a Danilo Petrucci. Kvalifikace tehdy naopak vůbec nevyšla Rossimu, který v Mugellu ovládl kvalifikaci o rok dříve (tedy v roce 2018). Loni ovšem zajel až osmnáctý čas, takže startoval ze šesté řady spolu s Lorenzem a Karlem Abrahamem.

MotoGP: Petrucci slaví před domácím publikem své první vítězství

MotoGP: Petrucci slaví před domácím publikem své první vítězství

V závodě pak o přední příčky bojovalo hodně jezdců. Pole se příliš netrhalo, rozestupy mezi jezdci v první desítce byly relativně malé. V závěrečných kolech svedli boj o podium Petrucci, Márquez, Dovi a Rins.

Pro svou první výhru v MotoGP si nakonec před domácím publikem dojel Danilo Petrucci. Marc Márquez skončil druhý a na Petrucciho ztratil jen 0,043 s. Na podium vystoupil i Andrea Dovizioso. Alex Rins se musel smířit s bramborovou medailí, přičemž na vítěze ztratil jen 0,535 s.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz