Vzpomínky na loňskou GP Itálie - fotografie

Poslední květnový víkend se měla jet Velká cena Itálie v Mugellu. Kvůli pandemii koronaviru se ovšem konat nemohla. Zavzpomínejme si tedy alespoň na tu loňskou.

Loňská Velká cena Itálie se jela na přelomu května a června. Pole position tehdy navzdory nachlazení dokázal vybojovat Marc Márquez. Do první řady se dále kvalifikovali i Fabio Quartararo a Danilo Petrucci. Kvalifikace tehdy naopak vůbec nevyšla Rossimu, který v Mugellu ovládl kvalifikaci o rok dříve (tedy v roce 2018). Loni ovšem zajel až osmnáctý čas, takže startoval ze šesté řady spolu s Lorenzem a Karlem Abrahamem.

MotoGP: Petrucci slaví před domácím publikem své první vítězství

MotoGP: Petrucci slaví před domácím publikem své první vítězství

V závodě pak o přední příčky bojovalo hodně jezdců. Pole se příliš netrhalo, rozestupy mezi jezdci v první desítce byly relativně malé. V závěrečných kolech svedli boj o podium Petrucci, Márquez, Dovi a Rins.

Pro svou první výhru v MotoGP si nakonec před domácím publikem dojel Danilo Petrucci. Marc Márquez skončil druhý a na Petrucciho ztratil jen 0,043 s. Na podium vystoupil i Andrea Dovizioso. Alex Rins se musel smířit s bramborovou medailí, přičemž na vítěze ztratil jen 0,535 s.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz