Vzpomínky na loňskou GP Katalánska - fotografie

Podle původního programu se minulou neděli měla jet GP Katalánska. Zavzpomínejme si tedy alespoň na tu loňskou.

Do Velké ceny Katalánska startoval z první pozice Fabio Quartararo, přestože byl teprve krátce po operaci předloktí. Jednalo se o jeho druhý start z pole position v kategorii MotoGP. Poprvé vyrážel z první pozice v Jerezu. Krátce po startu katalánského závodu se ovšem do čela dostal Dovi, na druhé místo se zařadil Márquez. Quartararo klesl na třetí místo. Český jezdec Karel Abraham upadl hned v prvním kole. Následně pak upadl Lorenzo a vzal s sebou k zemi i Doviho, Viňalese a Rossiho. Vedení se ujal Márquez, který už pak nikomu nedal šanci a dojel si pro výhru s relativně komfortním náskokem před ostatními. Fabio Quartararo skončil druhý, poprvé v MotoGP tak vystoupil na podium. Třetí místo obsadil Danilo Petrucci.

MotoGP: Před domácím publikem v Katalánsku vítězí Márquez

MotoGP: Před domácím publikem v Katalánsku vítězí Márquez

Do závodu prostřední třídy vyrážel jako první Augusto Fernandez, pro výhru si ovšem nakonec dojel Alex Márquez. Pro Alexe to byla třetí výhra v řadě za sebou. Na podium jej doprovodili Lüthi a Navarro.

V nejslabší kubatuře vyjížděl z pole position Gabriel Rodrigo, ten však v závodě upadl. Pro první výhru kariéry si tehdy dojel Marcos Ramirez. Na podium se dostali i Aron Canet a Celestino Vietti.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz