Vzpomínky na loňskou GP Katalánska - fotografie

Podle původního programu se minulou neděli měla jet GP Katalánska. Zavzpomínejme si tedy alespoň na tu loňskou.

Do Velké ceny Katalánska startoval z první pozice Fabio Quartararo, přestože byl teprve krátce po operaci předloktí. Jednalo se o jeho druhý start z pole position v kategorii MotoGP. Poprvé vyrážel z první pozice v Jerezu. Krátce po startu katalánského závodu se ovšem do čela dostal Dovi, na druhé místo se zařadil Márquez. Quartararo klesl na třetí místo. Český jezdec Karel Abraham upadl hned v prvním kole. Následně pak upadl Lorenzo a vzal s sebou k zemi i Doviho, Viňalese a Rossiho. Vedení se ujal Márquez, který už pak nikomu nedal šanci a dojel si pro výhru s relativně komfortním náskokem před ostatními. Fabio Quartararo skončil druhý, poprvé v MotoGP tak vystoupil na podium. Třetí místo obsadil Danilo Petrucci.

MotoGP: Před domácím publikem v Katalánsku vítězí Márquez

MotoGP: Před domácím publikem v Katalánsku vítězí Márquez

Do závodu prostřední třídy vyrážel jako první Augusto Fernandez, pro výhru si ovšem nakonec dojel Alex Márquez. Pro Alexe to byla třetí výhra v řadě za sebou. Na podium jej doprovodili Lüthi a Navarro.

V nejslabší kubatuře vyjížděl z pole position Gabriel Rodrigo, ten však v závodě upadl. Pro první výhru kariéry si tehdy dojel Marcos Ramirez. Na podium se dostali i Aron Canet a Celestino Vietti.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16:17 | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.
16:09 | A je tu opět červená vlajka. Sam Lowes upadl v témže místě jako o něco dříve Edgar Pons. Lowes je naštěstí také v pořádku, ale dráha je opět znečištěna.
15:58 | Dráhu se podařilo poměrně rychle vyčistit, takže přerušení nebylo nijak dlouhé.
15:51 | Edgar Pons po svém pádu varoval soupeře před motocyklem ležícím na dráze. odkaz
15:49 | Trénink třídy Moto2 byl přerušen kvůli nečistotách na dráze, které se tam dostaly po pádu Edgara Ponse. Jezdec je v pořádku. odkaz