Vzpomínky na loňskou GP Německa - fotografie

Dle původního plánu se dnes měla jet Velká cena Německa, ale kvůli pandemii koronaviru nakonec musela být zcela zrušena. Zavzpomínejme si tedy při té příležitosti aspoň na tu loňskou.

Německý okruh Sachsenring je místem, kde se obzvlášť dobře daří Márquezovi. Úřadující šampion tam desetkrát startoval z pole position a desetkrát zvítězil (včetně závodů v nižších třídách). Právě loni tam získal své jubilejní desáté vítězství. Na podium jej tehdy doprovodili Maverick Viňales a Cal Crutchlow. Naopak nováček Quartararo, který do Německa přijížděl se dvěma pódiovými umístěními na kontě, tentokrát neměl dobrý víkend. V tréninku se mu motocykl rozvlnil tak, že si jezdec vykloubil rameno. Navzdory zranění si pak jezdec v kvalifikaci vyjel druhé startovní místo, nicméně krátce po startu upadl a závod nedokončil.

MotoGP: Márquez zůstává králem Sachsenringu a navyšuje vedení v šampionátu

MotoGP: Márquez zůstává králem Sachsenringu a navyšuje vedení v šampionátu

V prostřední kubatuře musel Alex Márquez projít první kvalifikací, nicméně nakonec si vyjel pole position a zvítězil v závodě. Díky této výhře se vrátil do čela šampionátu. Spolu s ním se na podium dostali i Brad Binder a domácí Marcel Schrötter. Iker Lecuona upadl z bojů o podium těsně před cílem.

Závod nejslabší kubatury ovládli jezdci týmu Leopard Racing. Z výhry se radoval Lorenzo Dalla Porta a jeho kolega Marcos Ramirez skončil druhý. Na podium je doprovodil Aron Canet, který startoval až z dvaadvacáté pozice.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz