Vzpomínky na loňskou GP Nizozemska – fotografie

Minulou neděli se dle původního plánu měla jet GP Nizozemska v Assenu. Kvůli pandemii koronaviru nakonec musel být závod v Assenu pro letošek zrušen. Připomeňme si tedy alespoň ten loňský.

Závody MotoGP se znovu rozjedou za dva týdny. Assen ovšem bude letos v kalendáři chybět. Tento okruh byl součástí MS silničních motocyklů od roku 1949, kdy šampionát vznikl. Za celou tu dobu se nestalo, že by se v Assenu některý rok nejelo. Kvůli současné pandemii koronaviru to tedy bude poprvé, kdy bude Assen v kalendáři chybět. Zkraťme si tedy čekání na restart alespoň vzpomínkou na loňský závod v Assenu.

Kornfeil si v Assenu vyjel první podium letošního roku

Kornfeil si v Assenu vyjel první podium letošního roku

MotoGP

Stejně jako v Katalánsku se i v Nizozemsku z prvního místa na startu vydával do závodu nováček Fabio Quartararo. V závodě jej ovšem překonali Maverick Viňales a Marc Márquez. Pro Viňalese to bylo první vítězství roku 2019. Marc Márquez tentokrát dojel „až“ druhý. Fabio Quartararo si díky třetímu místu připsal druhé umístění na podiu v řadě za sebou.

Moto2

V prostřední třídě si pole position vyjel Remy Gardner. V závodě už se mu ovšem tolik nedařilo a skončil pádem. Pro první výhru si dojel Augusto Fernandez. Na podium jej doprovodili Brad Binder a Luca Marini.

Moto3

V nejslabší kubatuře byl Jakub Kornfeil velmi blízko vítězství, nicméně dostal penalizaci tzv. „long lap“. Po odpykání trestu o vedení v závodě přišel.  Pro výhru si dojel Tony Arbolino, druhý skončil Lorenzo Dalla Porta, Jakub Kornfeil nakonec dokončil jako třetí.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře