Vzpomínky na sezónu 2022 - GP Aragonie

V druhé polovině loňského září se jezdci opět podívali na Pyrenejský poloostrov, kde těsně před odjezdem do Asie absolvovali Velkou cenu Aragonie.

Velká cena Aragonie 2022, která se konala v druhé polovině září, byla posledním evropským závodem před sérií zámořských Velkých cen.

Do závodu královské kubatury startoval z první pozice Francesco Bagnaia, páté výhry v řadě se ovšem nedočkal. Musel se smířit s druhým místem. V úplném závěru jej totiž překonal Enea Bastianini. Za Bastianinim a Bagnaiou dojel Aleix Espargaro. První pětku doplnili Binder a Miller. Fabio Quartararo po kolizi s Marcem Márquezem závod nedokončil. Boj o titul se rázem zdramatizoval. Bagnaia byl po závodě v Aragonii už jen 10 bodů za vedoucím Quartararem. Aleix Espargararo na třetí pozici zaostával o 17 bodů za Francouzem.

MotoGP: Bastianini přerušil Bagnaiovu sérii a raduje se z výhry v Aragonii

MotoGP: Bastianini přerušil Bagnaiovu sérii a raduje se z výhry v Aragonii

Podium prostřední kubatury bylo v Aragonii kompletně španělské. Z výhry se radoval Pedro Acosta. Na podium jej doprovodili Aron Canet a Augusto Fernandez.

V nejslabší kubatuře si pro výhru dojel Izan Guevara a upevnil si díky tomu vedení v šampionátu. Na podium jej doprovodili Ayumu Sasaki a Daniel Holgado.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře