GP Malajsie - MotoGP: podium Foto: Václav Duška Jr.

GP Malajsie - MotoGP: podium | Foto: Václav Duška Jr.

GP Malajsie - MotoGP: Francesco Bagnaia zvítězil a navýšil vedení v šampionátu Foto: Václav Duška Jr.
GP Malajsie - MotoGP: Francesco Bagnaia Foto: Václav Duška Jr.
GP Malajsie - MotoGP: Enea Bastianini dojel druhý Foto: Václav Duška Jr.
GP Malajsie - MotoGP: Enea Bastianini Foto: Václav Duška Jr.
17
Fotogalerie

Vzpomínky na sezónu 2022 – GP Malajsie

Předposledním závodem loňského roku byla Velká cena Malajsie, která se konala v druhé polovině října na okruhu v Sepangu.

V druhé polovině října jezdci absolvovali závod v Malajsii, který byl předposledním závodem loňského roku. O titulu v nejslabší kubatuře už bylo rozhodnuto po závodě v Austrálii. V prostřední a v královské kubatuře jsme se ovšem rozhodnutí o titulu nedočkali ani v Malajsii.

Závod nejslabší kubatury loni v Malajsii ovládl John McPhee, přestože startoval až z dvaadvacáté pozice. Na podium jej doprovodili Ayumu Sasaki a Sergio Garcia.

V prostřední kubatuře si pro výhru dojel Tony Arbolino. Dále se na podium podívali i Alonso Lopez a Jake Dixon. Ai Ogura těsně před koncem upadl při bojích o vítězství. Do čela šampionátu se tím pádem vrátil Augusto Fernandez, který závod v Sepangu dokončil na čtvrté pozici.

Závodu MotoGP kraloval Francesco Bagnaia a výrazně tak navýšil své vedení v šampionátu, nicméně na definitivní pojištění titulu mu to ještě nestačilo. Enea Bastianini obsadil druhé místo. Třetí skončil Fabio Quartararo. Rozdíl mezi Bagnaiou a Quartararem byl po Malajsii 23 bodů a ve hře už bylo jen 25 bodů.

Foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud