GP Německa - MotoGP: Podium Foto: Václav Duška Jr.

GP Německa - MotoGP: Podium | Foto: Václav Duška Jr.

GP Německa: Fabio Quartararo zvítězil Foto: Václav Duška Jr.
GP Německa: Fabio Quartararo na Sachsenringu Foto: Václav Duška Jr.
GP Německa: Fabio Quartararo Foto: Václav Duška Jr.
GP Německa: Johann Zarco obsadil druhé místo Foto: Václav Duška Jr.
16
Fotogalerie

Vzpomínky na sezónu 2022 – GP Německa

Desátým podnikem letošního roku byla Velká cena Německa, která se jela 19. června na Sachsenringu.

Po závodě v Katalánsku se jezdci přesunuli na Sachsenring, kde 19. června 2022 absolvovali Velkou cenu Německa. V předchozích letech v Německu pravidelně vítězil Marc Márquez. Tentokrát ovšem Španěl nemohl do závodu nastoupit, protože se zotavoval ze čtvrté operace zraněné paže. Novým králem Sachsenringu se tedy letos stal Fabio Quartararo. Na podium jej doprovodili Johann Zarco a Jack Miller. Pro Bagnaiu skončil závod poměrně brzy – sedmadvacet kol před koncem totiž upadl. Po závodě na Sachsenrigu ztrácel Bagnaia na Quartarara, který v té době vedl šampionát, propastných 91 bodů.

V prostřední kubatuře se z výhry radoval Augusto Fernandez. Druhý Pedro Acosta na něj ztratil téměř osm sekund. Třetí místo obsadil Lowes. Domácí Schrötter skončil těsně pod podiem. Filip Salač závod nedokončil kvůli bolesti zad.

Do závodu nejslabší kubatury se z první pozice vydával Izan Guevara. Hned po startu se ujal vedení a nikomu už nedal šanci. Dojel si pro výhru. Na podium s ním vystoupili Dennis Foggia a Sergio Garcia.

Foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud