GP Thajska - MotoGP: Miguel Oliveira si v komplikovaných podmínkách dojel pro výhru Foto: Václav Duška Jr.

GP Thajska - MotoGP: Miguel Oliveira si v komplikovaných podmínkách dojel pro výhru | Foto: Václav Duška Jr.

GP Thajska - MotoGP: Miguel Oliveira na podiu Foto: Václav Duška Jr.
GP Thajska - MotoGP: Miguel Oliveira Foto: Václav Duška Jr.
GP Thajska - MotoGP: Jack Miller dorazil do cíle jako druhý Foto: Václav Duška Jr.
GP Thajska - MotoGP: Jack Miller Foto: Václav Duška Jr.
15
Fotogalerie

Vzpomínky na sezónu 2022 – GP Thajska

Začátkem října loňského roku jezdci absolvovali závod v Thajsku. Dění v závodech výrazně ovlivnil déšť.

Sedmnáctým závodem loňského roku byla Velká cena Thajska, která se konala začátkem října. Dění na dráze poznamenal déšť.  Jezdci nejslabší kubatury ještě stačili odjet svůj závod za sucha. Závod Moto2 musel být kvůli vydatnému dešti dokonce zastaven a na hodně mokrém povrchu pak závodili i jezdci královské kubatury.

V nejslabší třídě si pro výhru dojel Dennis Foggia. Na podium jej doprovodili Ayumu Sasaki a Riccardo Rossi. Foggia se díky výhře posunul na druhé místo v šampionátu, nicméně na vedoucího Guevaru již v tuto chvíli ztrácel 49 bodů a do konce sezóny už bylo ve hře jen 75 bodů.

Thajský závod třídy Moto2 byl velmi výrazně ovlivněn deštěm. Nejprve musel být odložen start. Později se nakonec odstartovat podařilo, ale záhy musel být závod kvůli špatným podmínkám na dráze zastaven. Počasí už pak nedovolilo závod restartovat. Vzhledem k tomu, že jezdci nestačili odjet 2/3 původní délky závodu, byly uděleny poloviční body. Vítězství získal Tony Arbolino. Český jezdec Filip Salač sice několik kol vedl, ale nakonec těsně před zastavením závodu klesl za Arbolina a skončil tím pádem druhý a zajistil si tak své první podium v Moto2. Aron Canet obsadil třetí místo.

Počasí se neumoudřilo ani při závodě královské kubatury. Start tedy musel být odložen. Začalo se téměř o hodinu později. Pro výhru si dojel Miguel Oliveira. Druhý skončil Jack Miller. Na podium se dostal i Francesco Bagnaia. Quartararovi se na mokrém povrchu nedařilo, nedosáhl ani na body, skončil sedmnáctý. Navzdory tomu sice Quartararo ještě udržel vedení v šampionátu, nicméně po závodě v Thajsku už měl před Bagnaiou náskok jen dva body.

Foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud