Vzpomínky na sezónu 2022 – závody ve Francii a v Itálii

V polovině května letošního roku se jela Velká cena Francie. Po ní následovala GP Itálie, která se konala o posledním květnovém víkendu. Nad následujícími fotografiemi si můžeme zavzpomínat na výše zmíněné závody.

Velkou cenu Francie v kategorii MotoGP sice delší dobu vedl Francesco Bagnaia, ale sedm kol před koncem upadl. Pro výhru si nakonec dojel Enea Bastianini, pro nějž to byla už třetí výhra v tomto roce. Druhé místo si v Le Mans vyjel Jack Miller. Na podium vystoupil i Aleix Espargaro. Domácí jezdci – Quartararo a Zarco – doplnili první pětku.

MotoGP: Bastianini si v Le Mans připsal svou třetí výhru letošní sezóny

MotoGP: Bastianini si v Le Mans připsal svou třetí výhru letošní sezóny

V Moto2 si pro výhru dojel Augusto Fernanandez. Na podium vystoupili i Aron Canet a Somkiat Chantra. Český jezdec Filip Salač si navzdory rozbitému nosu vyjel jeden bod.

Francouzský závod nejslabší kubatury musel být přerušen kvůli dešti. Z vítězství se nakonec radoval Jaume Masiá. Druhý skončil Ayumu Sasaki. Na nejnižší stupínek podia vystoupil Izan Guevara. 

V italském Mugellu si pro výhru v kategorii MotoGP dojel domácí Francesco Bagnaia. Na podium jej doprovodili Fabio Quartararo a Aleix Espargaro.

MotoGP: Bagnaia se před domácím publikem v Mugellu raduje z vítězství

MotoGP: Bagnaia se před domácím publikem v Mugellu raduje z vítězství

Italský závod prostřední kubatury ovládl Pedro Acosta, který pár dnů před závodem oslavil osmnácté narozeniny. Jednalo se o jeho první vítězství v Moto2. Díky této výhře se Acosta stal historicky nejmladším vítězem závodu Moto2.

V Moto3 sice jako první projel cílem Guevara, nicméně jako vítěz GP Itálie byl nakonec vyhlášen Garcia. Guevara byl totiž penalizován za překročení limitů dráhy a klesl tím pádem na druhé místo.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře