Wayne Rainey a Eddie Lawson nadšeni výkonem Yamahy

Legendy motorsportu chválí letošní zlepšení YZR-M1 2009.
Dřívější závodník a legenda Yamahy Wayne Rainey, který pro tuto japonskou značku získal tři tituly mistra světa je přesvědčen, že letošní model jejich závodního prototypu YZR-M1je pravděpodobně tím vůbec nejlepším motocyklem, který kdy postavili.

Model Yamahy 2009 definitivně zastavil bleskový nástup Ducati, která od začátku éry 800ccm motocyklových prototypů dominovala. V letošní sezoně jsou oba jezdci továrního týmu Valentino Rossi a Jorge Lorenzo na prvních dvou místech průběžného hodnocení a nejlepším netovárním jezdcem je jezdec satelitní Yamahy, šestý Colin Edwards.

Dvojice továrních jezdců Yamahy letos vyhrála z třinácti závodů rovných devět a celkově jich má japonský výrobce na svém kontě od roku 2007 třiadvacet. Italská Ducati se nyní může pochlubit devatenácti vítězstvími, ale je nutné si připomenout, že mimo jednoho všechny ostatní získal Casey Stoner. Honda v tomto období vyhrála jen šestkrát.

Wayne Rainey pro Motorcycle News uvedl: „Myslím, že je to (YZR-M1) pravděpodobně ten vůbec nejlepší motocykl. Ta věc je přímo zbraň. Pokud ti chlapi neudělají nějakou chybu, tak si nemyslím, že by je někdo mohl porazit.“

Stejně nadšený je letošním výkonem motocyklů Yamaha další legenda motocyklového sportu Eddie Lawson, čtyřnásobný světový šampion třídy 500ccm, vítěz jednatřiceti závodů Grand Prix a jezdec, který pro Yamahu získal celkem tři tituly.

„Myslím, že (YZR-M1) pravděpodobně ještě není nejrychlejší, ale vypadá mnohem lépe než v minulém roce, co se týče motoru. Šasi je podle mě velmi dobré a vypadá stabilně už na první pohled. Jen když to sledujete v televizi, tak je vidět, že ta věc funguje dobře, takže pro ně je to určitě dobrá sezona," uvedl pro Motorcycle News Lawson.
15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.