Wrooom 2010 ukončil závod jezdců Ducati a Ferrari

V pátek skončil v italském středisku Maddona di Campiglio dvacátý ročník akce zvané Wrooom Press Ski Meeting 2010. Dva závodní týmy Ducati MotoGP a Ferrari F1 si poslední den změřily síly ve dvou závodech.

Poslední den v lyžařském středisku na svazích italských Dolomitů proběhl v soutěžním duchu, protože jezdci továrního týmu Ducati a Ferrari spolu bojovali za volanty sportovních automobilů na ledovém povrchu místního jezera. Pro první závod byly připraveny vozy značky Fiat Panda 4x4 a pro druhý pak klasické motokáry.

Do pátečních duelů nastoupili jezdci týmu Marlboro Ducati Casey Stoner a Nicky Hayden, barvy stáje Ferrari pak hájili piloti formule 1 Felipe Massa, nová posila týmu Fernando Alonso a jejich testovací jezdec Giancarlo Fisichella.

Nástrahy zledovatělé dráhy nejlépe vyhovovaly Brazilci Massovi, který první závod závod vyhrál před motocyklovými závodníky Ducati Stonerem a Haydenem. Fernando Alonso skončil před Italem Fisichellou na čtvrtém místě.

Druhý závod byl ve znamení motokár, ale tentokrát to nebyl nikdo z hvězd formule 1, jenž by za volantem dvoustopého speciálu exceloval. První místo si totiž po perfektním výkonu zajistil Američan Nicky Hayden z Ducati a porazil jak Massu tak týmového kolegu Stonera. Fernando Alonso závod motokár nedokončil, protože po nárazu do jedné z ochranných bariér předčasně skončil.

Celá akce přilákala do Maddony di Campiglio velké množství diváků, protože se každý den opravdu nevidí, aby na jednom místě a společně proti sobě závodily hvězdy mistrovství světa silničních motocyklů s hvězdami závodního nebe formule 1. Celá akce se určitě podařila a jezdci Ducati se už můžou pomalu připravovat na první předsezonní test, který proběhne začátkem února v Malajsii.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout ZDE.