Viňales
9
Fotogalerie

Yamaha a Viňales ukončí spolupráci s okamžitou platností

Yamaha dnes vydala oficiální zprávu, v níž oznamuje, že se s Viňalesem dohodli na okamžitém ukončení spolupráce.

Dle původních plánů měl mít Maverick Viňales smlouvu s Yamahou až do konce roku 2022. V červnu se ovšem s týmem dohodli na předčasném ukončení už na konci tohoto roku. Velkou cenu Rakouska musel Viňales vynechat na základě rozhodnutí Yamahy. Yamaha totiž jezdovo chování na konci GP Štýrska vyhodnotila jako potenciálně nebezpečné pro něj i pro ostatní závodníky.

A dnes bylo oficiálně oznámeno, že Yamaha a Viňales po vzájemné dohodě ukončí spolupráci s okamžitou platností. Jméno jezdce, který bude jezdit místo Viňalese ve zbytku sezóny, bude oznámeno později.

Lin Jarvis, ředitel Yamaha Motor Racing se vyjádřil následovně: „Už v Assenu  Yamaha a Viñales oznámili rozhodnutí zkrátit svou původní smlouvu na roky 2021–2022 a ukončit ji už koncem roku 2021. Jezdec i tým se zavázali pokračovat až do konce aktuální sezóny, přičemž tým garantuje veškerou podporu jezdci a jezdec se zavázal ze všech sil pracovat na tom, abychom mohli projekt dokončit ve velkém stylu.“

„Bohužel GP Štýrska nedopadla dobře, a proto po hlubokém zvážení obou stran došlo ke vzájemnému rozhodnutí, že by bylo lepší spolupráci ukončit hned, čímž jezdec získá svobodu vybrat si svůj směr, a také umožní týmu soustředit své úsilí na zbývající závody sezóny 2021 s náhradním jezdcem, kterého tým teprve určí,“ pokračoval Jarvis.

„Chtěl bych jménem Yamahy vyjádřit upřímné poděkování Maverickovi. Yamaha si bude i nadále uchovávat dobré vzpomínky a vážit si práce, kterou obě strany odvedly během čtyř a půl roku, které jsme spolu strávily a které nám umožnily dosáhnout osmi vítězství v závodech, 24 umístění na stupních vítězů a dvě třetí místa v celkovém hodnocení jezdců v letech 2017 a 2019. Přejeme Maverickovi vše nejlepší do budoucna,“ uzavřel Jarvis. 

Zdroj: Yamaha, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud