Yamaha čeká na Rossiho odpověď

Oznámení Yamahy ohledně složení jejich továrního týmu pro rok 2011 má přijít v polovině srpna během Grand Prix v Brně, zatím se čeká na rozhodnutí Valentina Rossiho.

Šéf závodního oddělení Yamahy Lin Jarvis chce mít v této záležitosti už jasno a zároveň potvrdil, že pokud Valentino Rossi odejde, půjde na jeho místo Ben Spies, současný jezdec satelitního týmu Monster Tech 3, ale smluvně vázán přímo s Yamahou.

S odchodem Valentina Rossiho se tak u Yamahy vážně počítá. Ital v jejich službách odjel sedm sezon a ještě nedávno to vypadalo, že tam také ukončí svou závodní kariéru. Nicméně nyní se očekává, že to bude Jorge Lorenzo, který u Yamahy zůstane. Jednání postupují tak, aby v Brně Yamaha mohla oznámit sestavu pro rok 2011.

Zatím se ale čeká na konečné rozhodnutí Valentina Rossiho, protože ten je nyní čím dál tím častěji spojován s přestupem k tovární Ducati. Spekuluje se, že za tím stojí nižší finanční ohodnocení, které mu Yamaha nabídla.

"Předložili jsme nabídku, na kterou teď čekáme odpověď," řekl Lin Jarvis pro Gazzettu dello Sport. "Nemůžu být ohledně vyjednávání konkrétnější. Ale tuto nabídku vnímáme jako absolutně akceptovatelnou. Samozřejmě to je naše hodnocení."

Pokud se Valentino Rossi přeci jenom rozhodne pro odchod, tak jak uvedl Lin Jarvis, Yamaha by do továrního týmu angažovala Američana Bena Spiese.

"Pokud někdo z našich dvou jezdců odejde, tak bude samozřejmě v továrním týmu. Jsme přesvědčeni, že také v roce 2011 budeme mít vítězný tým," pokračoval Jarvis, který dále uvedl, že s Rossim může odejít také jejich titulární sponzor Fiat.

"Záleží na Valentinově odpovědi," řekl. "Pro rok 2011 už máme kontrakt s Petronasem. Jejich zapojení a prostor na karosérii se tak může zvětšit. Také jsme v jednáních s dalšími společnostmi. Nemáme obavy, ale to bude až třetí krok. Tým je na řadě první."

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.