Yamaha je blízko prodloužení smlouvy s Benem Spiesem

Po úspěšné sezoně 2010 je Američan ještě hodnotnějším artiklem na poli jezdců MotoGP čehož si je Yamaha velmi dobře vědoma a jedná s jeho managementem o prodloužení smlouvy.
Yamaha je blízko prodloužení smlouvy s Benem Spiesem

Po zisku titulu pro Nováčka roku 2010, který Američan získal díky výborné spolupráci s týmem Monster Yamaha Tech 3, přestoupil k tovární skupině tří ladiček a v roce 2011 vytvoří jezdeckou sestavu s Jorge Lorenzem.

Protože Ben Spies hledá u Yamahy dlouhodobější perspektivu, již několik týdnů jedná jeho management s vedením japonské značky o prodloužení smlouvy s možností až do roku 2013. Navíc jeho současná smlouva je na pozici jezdce satelitního týmu, takže i tam se pracuje na změně.

Vedení Yamahy věří, že vzájemné dohody o prodloužení smlouvy s šestadvacetiletým jezdcem jejich továrního týmu už brzy dosáhnou k oboustranné spokojenosti všech zainteresovaných. Lin Jarvis k tomu uvedl, že jak s Benem, tak s jeho managementem vycházejí dobře a je proto v této věci optimistou.

Dosud byli v MotoGP jezdci jako Casey Stoner, Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo nebo Valentino Rossi pokaždé na předních příčkách. Bude zajímavé sledovat, jak v nadcházející sezoně zamíchá kartami právě Ben Spies, tentokrát již v sedle továrního stroje YZR-M1.

Nesmíme také zapomenout na Doviziosa se Simoncellim, další dvojici jezdců na továrních motocyklech, což budou těžcí soupeři nejen pro Bena Spiese, ale rovněž pro ´fantastickou čtyřku´. Každopádně rok 2011 slibuje zajímavou podívanou.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.